Avaleht / Uudised / Õllemuuseumis avati Silver Vahtre näitus “Emajõe Ateen”

Õllemuuseumis avati Silver Vahtre näitus “Emajõe Ateen”

11. märts 2024

Varasemad uudised

5. märtsil avati A. Le Coqi õllemuuseumi kunstitunnelis uus näitus. Kuni juunini on võimalik kunstisõpradel külastada Silver Vahtre näitust „Emajõe Ateen“.

Näitusel on väljas valik pilte Vahtre graafilisest sarjast „Tartu kollaažid”, mis valmis aastatel 2019-2020. Kunstniku sõnul on tegemist piltideks vormitud linnavaatlustega, kus ta on püüdnud kirjeldada lugusid, mida linn võiks rääkida, kui uudishimulikult ringi vaadata ja heatahtlikult kuulatada.

Vahtre kirjeldab „Tartu kollaažide“ sarja inspiratsiooni nii: „Sageli vastandatakse linna ja maad, tõstes esile ühe tehislikku ja teise looduslikku olemust. Kuid ka linna võib soovi korral vaadelda nagu metsa või merd – linnas on lihtsalt peamiseks loodusjõuks seal elavad inimesed, kelle mõtted ja ettevõtmised on tihti sama ettearvamatud nagu ilm, mille muutumist püüame küll ette näha, kuid mis suudab meid ikka ja jälle üllatada.“

Lisaks on õllemuuseumi näitusel väljas ka kaks tööd Vahtre sarjast „Tartu postkaardid” (2016–2020), kus osaleb iidne linnakodanik nimega Õlu.

“Meil on väga hea meel, et Silver Vahtre fantaasiaküllane nägemus Tartust õllemuuseumisse jõudis ja seda just praegu, kui Tartu on Euroopa kultuuripealinn. Kuna Silver Vahtre töö „Jaanipäev“ on inspireeritud A. Le Coqi toodangust, siis oli meil juba mõnda aega mõte, et näitus sobiks meie juurde nagu valatult,” sõnas õllemuuseumi programmijuht Annika Teder. Tegemist on õllemuuseumi kolmanda kunstinäitusega ning näitused vahetuvad iga kolme kuu järel.

Silver Vahtre (s 1953) on Eesti lavastus- ja filmikunstnik, graafik ja disainer. Ta on loonud arvukalt lavakujundusi Eesti teatritele, kujundanud filme ja illustreerinud raamatuid. Isikunäitustel on ta esinenud ka teatriplakatite ja graafikaga.

Näitus on avatud kuni 1. juunini T-R 11-18, L 11-17. Näituse külastamine on tasuta.

Oled oodatud!

Jaga uudist