Avaleht / Toetame

  Toetame

  Ühiskonda panustamine

  A. Le Coq loob positiivseid elamusi ja häid tundeid ühiskonnas laiemalt. Tarbijatele pakume parimaid maitseid ja tippkvaliteediga tooteid, ühiskonnas oleme vastutustundlik ja hooliva käitumisega ettevõte ning oma partneritele tagame usaldusväärse ja kliendikeskse lähenemise. 

  Ettevõte toetab tipp- ja rahvasporti, kultuuri ning teadust, aidates tõhusa maksumaksjana kaasa nende valdkondade arengule. A. Le Coqi püsiva edukuse üks põhjuseid on ühiskonna positiivne toetus. Seetõttu tunneme moraalset kohustust ja sotsiaalset vastutust aidata neid valdkondi, mida ei ole piisavalt rahastatud. Meie jaoks tähendab sotsiaalne vastutustunne, et mõtleme iga päev, kuidas saame lisaks vastutustundlikule äritegevusele omalt poolt kaasa aidata Eesti elu paremaks muutumisele.

  Oleme aastate jooksul toetanud nii rahaliselt kui ka muul moel algatusi haridus-, teadus-, kultuuri-, spordi- ja sotsiaalvaldkonnas. A. Le Coq on Tartu piirkonna üks edukamatest ettevõtetest, seega on meile jätkuvalt oluline ka selle regiooni arengusse panustamine.

  Haridus ja teadus

  Olvi ja A. Le Coqi stipendium toetab ning tunnustab tehnikaerialade õpetajaid ja õpilasi

  A. Le Coq on kohalikku kutseharidusse panustanud juba pikka aega, toetades aastatel 2005–2017 stipendiumitega Tartu Kutsehariduskeskuse ning Võrumaa Kutsehariduskeskuse mehhatroonika ja lukksepa eriala parimaid õpilasi. 2018. aastal viidi koostöö Tartu Kutsehariduskeskusega uuele tasemele ning pandi alus veelgi sisukamale ja suuremale kutsehariduse edendamise koostööle. See hõlmab endas nüüd nii rahalisi stipendiumeid kui ka joogitööstuse teadmiste ja oskuste praktiseerimist tehases.

  Igal aastal annab ettevõte kokku 5000 euro väärtuses stipendiumeid parimale õpetajale ja kahele õppurile ning korraldab ainemooduli “Tööstus- ja tootmismehhatroonika seadmete ning alamsüsteemide paigaldamine ja käitlemine” õppimise täies mahus tehases kohapeal. Teoorialoenguid loevad ja praktilist osa juhendavad A. Le Coqi töötajad, kes oma igapäevaelus pedagoogidena ei tööta.

  2019. aastal alustati koostöös Tartu Kultuurkapitaliga esimese Olvi fondi iga-aastast 3000-eurose õpetajastipendiumi väljaandmist. Õpetajastipendiumi eesmärk on tunnustada tehnikaerialade õpetajate tehtud tööd ning luua õpetajale võimalus täiendada end joogitööstuse ja sealsete uuendustega. Lisaks rahale võimaldab stipendium nii stažeerimist A. Le Coqis kui ka tööstusharu tutvustava välismessi külastust või õppekäiku teistesse Olvi grupi ettevõtetesse.

  A. Le Coqi stipendiumite väljaandmise laiem eesmärk on tehnilise kutsehariduse propageerimine ja arendamine. Lisaks joogitööstusele vajatakse pea kõigis eluvaldkondades hästi ettevalmistatud tehnikaspetsialiste, kes on arenemis- ja õpihimulised. A. Le Coq soovib olla avatud ning näidata nii tehnikaõpetajatele kui ka õpilastele tänapäevases ettevõttes rakendatud tehnikalahendusi ja olla heaks partneriks Tartu Kutsehariduskeskusele, et õppeprotsessis räägitu oleks võimalikult lähedal tegelikule elule. Koostöö kutsekooli õpetajate ja õpilastega on põnev ning ka A. Le Coqi enda inimesi arendav.

  Stipendiumi taotlemise info leiab Kultuurkapitali kodulehelt.

  Teaduskeskus Ahhaa

  Teaduskeskust AHHAA oleme toetanud aastast 1999. Usume, et AHHAA tegevuse tulemusel saab Eesti targemaks. Paljudel väikestel ja suurtel huvilistel on võimalik avastada endas teadusepisik, mis idanema hakates viib suurte tegude ning avastusteni. 2011. aastal valmis AHHAA teaduskeskuse uus hoone, mis on esimene teaduskeskuseks kavandatud hoone Balti riikides.

  Igal aastal korraldatakse AHHAA teaduskeskuses ligi 300 töötuba Limonaadi valmistamisest. Võimalik, et just see on alguspunkt, kus noorel tekib huvi keemia või toidutehnoloogia erialade vastu.

  Sport ja liikumine

  Toetame nii tipp- kui ka harrastussporti. A. Le Coq on pannud õla alla eestlaste kõige armastatumale spordialale jalgpallile ja paljudele harrastusspordi sündmustele, millest siin on toodud vaid väike valik.

  Jalgpall

  A. Le Coq on Eesti jalgpalli toetanud enam kui 20 aastat. Oleme Eesti Jalgpalli Liidu pikaajaline suursponsor, arendades Eesti esindusstaadioni A. Le Coq Arenat ja toetades Eesti Jalgpalli Liidu kaudu erinevaid noorteprojekte. 

  2013. aastal sõlmisime Eesti Jalgpalli Liiduga pikaajalise koostöölepingu, mille alusel kannab Eesti jalgpalli tippliiga A. Le Coq Premium liiga nime.

  Noortejalgpalli arendamiseks on A. Le Coq sponsoreerinud koos UEFA-ga minijalgpalliväljakute ehitamist üle Eesti. Tänu rahalisele abile rajas Eesti Jalgpalli Liit maakonnakeskustesse, linnadesse ja koolide juurde 40 väljakut.

  Peame jalgpallikultuuri arendamist oluliseks ja 2023. aastal astus meie koostöö Eesti Jalgpalli Liiduga juba kolmandasse kümnendisse: A. Le Coq Arena ning rahvuskoondistega seotud uus leping vältab kümme aastat ja Premium liiga koostöö pikenes viie aasta võrra.

  A. Le Coqi alkoholivaba õlut pakutakse Tartu Maratoni rahvaspordiüritusel

  Tartu Maratoniga seob meid enam kui 20 aasta pikkune sisukas koostöö. Ilmselt ei ole suusamaratonisõpra, kes poleks kuulnud kuumast A. Le Coqi meeõllest, mida lõpetajatele finišis kosutuseks pakutakse. See on jook, mille maratoni enda meeskond meie tumedast õllest, sidrunimahlast ja meest kokku segab ning kuumalt serveerib. Lisaks suusavõistlustele on meie tooted pakkunud kosutust kõikidele spordisõpradele ka teistel spordiüritustel, alast olenemata.

  Tartu Maraton oli Eesti esimene suurüritus, mis tõi alkoholivaba õlle taastusjoogina spordiürituse lõpujookide nimistusse. Alates 2017. aastast saavad kõik Tartu Maratoni jooksu-, ratta- ja rulluisumaratonide lõpetajad valida kosutuseks kas A. Le Coqi alkoholivaba õlle või Aura vee.

  Tartu Maratoni ürituste toitlustuse juht Oliver Kivimäe toob Tartu Maratoni ja õlletootja partnerlusele paralleeliks näiteid teiste riikide maratonidest, kus alkoholivaba õlut on finišeerijatele pakutud juba mõnda aega. “Tartu Maratonidel pakume alkoholivaba õlut juba mitu aastat ja kui alguses eelistati pigem vett, siis üha enam otsustatakse alkoholivaba õlle kasuks. On aru saada, et see on trend, mis kasvab, aga kindlasti vajab see veelgi enam teavitustööd.”

  Tartu Maratoni Kuubiku sarja kuuluvad maastikumaraton (jooks), rattaralli, rulluisumaraton, rattamaraton ja linnajooks.

  A. Le Coq on Maijooksu ja Tallinna Maratoni ametlik joogipartner

  2019. aasta kevadel alustasime koostööd Eesti suurimate jooksuürituste Tallinna Maratoni ja Maijooksuga. Naiste hulgas populaarsel Maijooksul pakume janustele jooksjatele joogipunktides Aura vett ja preemiajoogina uusi Aura tooteid, 2023. aasta kevadel oli selleks joogiks näiteks parajalt mustikase maitsega vesi Aura Infusion.

  Oluline osa koostööst on A. Le Coqi alkoholivaba õlle pakkumine nii pool- kui ka täismaratoni lõpus. Jooksu- ja suusamaratonide finišis alkoholivaba õlle pakkumine on maailmas laialt levinud trend, kuna toode on hea alternatiiv spordijoogile ning taastab hästi kaotatud vedelikuvarud.

  Lisaks Maijooksule ja Tallinna Maratonile kuulub koostööürituste sarja ka Ida-Virumaa suurim spordiüritus – Narva linna jooks.

  A. Le Coq Muhu väina regatt

  Muhu väina regatt on Eesti vanim purjeregatt, mille partner on A. Le Coq juba enam kui kümmekond aastat. Kaheksa päeva kestev regatt paneb proovile nii meeskonna kui ka jahid ja tõsine heitlus käib nii iga etapi kui ka kogu regati kohapunktide eest. Aasta-aastalt on osalejate arv kasvanud ja regatt muutunud üha rahvusvahelisemaks. 

  Regatti korraldavad Kalevi Jahtklubi ja Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

  Korraldavad klubid:

  Aura keskus

  Tartumaa edukaima ettevõttena toetame Lõuna-Eesti suurimat veekeskust ‒ Aura Veekeskust. 2001. aastal avatud kompleksis on ujula, veepark ja tervisekeskus. Veekeskust ja Aura kaubamärki ühendavateks väärtusteks on kvaliteet ning hoolivus, samuti aktiivne ja tervislik eluviis.

  A. Le Coqi spordimaja

  2006. aastal valmis A. Le Coqi toetusel Tartu linna täiesti uus spordihall A. Le Coq Sport, mis laiendas oluliselt Tartu noorte sportimisvõimalusi. A. Le Coqi spordimajas on kolm universaalset harjutusväljakut, millest kaks on tavatingimustes pallimängijate ja üks iluvõimlejate käsutuses. Võistlusteks avatavad tribüünid võimaldavad võistlusi jälgida üle 2000 pealtvaatajal. Lisaks on spordihoones veel harjutussaal judoklubidele, jalgratturite treeningbaas, jõusaal, saunad ja spordimeditsiinikeskus.

  Panustame Eesti ettevõtete sportimisse

  Eesti Firmaspordi Liidu ühingu eesmärk on pakkuda Eesti ettevõtete töötajatele sportlikku meelelahutust. 2020. aastal sai ühing 15-aastaseks ja pool sellest ajast on ka A. Le Coq panustanud üritustesse, kus kolleegidega mõõtu võetakse. Usume, et aktiivne sportimine parandab inimeste enesetunnet ja koos rõõmsate kolleegide või koostööpartneritega saavutame rohkem. Eesti Firmaspordi Liidu kevad-, suve-, sügis- ja talispartakiaadist võtab osa üle 500 aktiivse töötaja ning kõikidele pingutajatele annab jõudu juurde A. Le Coqi tootevalik.