Avaleht / Uudised / A. Le Coqi tunnustati riigikaitsjate toetamise eest

A. Le Coqi tunnustati riigikaitsjate toetamise eest

21. juuni 2023

Varasemad uudised

Kaitseministeerium tunnustas esimest korda 50 Eesti ettevõtet ja organisatsiooni, kes annavad silmapaistva panuse riigikaitsesse, säilitavad õppuste ajaks reservväelaste sissetuleku ning pakuvad riigikaitsjatele muid soodustusi. Riigikaitsjate toetaja tunnustuse pälvis ka A. Le Coq.

A. Le Coqi kõige olulisemaks panuseks hinnati reservõppustel osalejate palga säilitamist. Alates 2015. aastast on reservkogunemistel käinud 39 A. Le Coqi töötajat ja hüvitist on makstud kokku 365 päeva eest. Lisaks on A. Le Coq oma toodetega toetanud missioonil viibivaid Eesti kaitseväelasi ja panustanud varem ka Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuse magistriõppe ohvitseride koolitusprogrammi.

Tööandjana väärtustab A. Le Coq kõrgelt Eesti kaitseväes omandatud teadmisi, distsipliini ja meeskonnatöö oskuseid, seetõttu eelistab ettevõte värbamisel võrdsete näitajate puhul kaitseväes varem teeninud inimesi. Seaduse kohaselt tuleb tööandjatel ettevõttes töötavad reservväelased lubada õppekogunemistele, kuid sissetuleku säilitamine on ettevõtete ja organisatsioonide endi otsustada. A. Le Coq on otsustanud omalt poolt panustada riigi kaitsevõimekuse toetusesse sel moel, et õppustel osalemist võrdsustatakse sel ajal ettevõttes töötamisega. Riigikaitsjate toetaja tunnustusele kandideeris ligi 200 ettevõtet ja organisatsiooni, kelle seast žürii valis välja 50 silmapaistvamat.

A. Le Coq on riigikaitse toetaja tunnustuse üle väga uhke.

Jaga uudist