Avaleht / Uudised / A. Le Coqi Õllemaailm liitus muuseumide aastapileti ehk muuseumikaardiga

A. Le Coqi Õllemaailm liitus muuseumide aastapileti ehk muuseumikaardiga

11. aprill 2023

Varasemad uudised

Alates 11. aprillist on võimalik osta Eesti muuseumide digitaalset aastapiletit ehk muuseumikaarti, millega saab aasta jooksul üle Eesti piiramatult külastada üle 100 muuseumi, sealhulgas A. Le Coqi Õllemaailma. Muuseumikaardi eesmärk on tutvustada erinevaid muuseume ja suurendada nende külastatavust.

Muuseumikaardiga liitunud külastuskohtade temaatika on lai ja pakub avastamisrõõmu nii kultuuri-, seiklus-, tehnika- kui ka loodushuvilistele. Kokku saab Eesti erinevates paikades nautida üle 500 näitust. Muuseumikaardi hind on 59 eurot ja seda saab osta nii veebist kui ka muuseumidest kohapealt.

A. Le Coqi Õllemaailma programmijuht Annika Teder selgitas, et muuseumikaardiga liitumine oli ettevõtte jaoks loogiline samm. „Aasta tagasi läbis Õllemaailm põhjaliku uuenduskuuri ja usume, et muuseumikaardiga liitumine annab hea võimaluse tutvustada meie uuenenud muuseumi ning õllekultuuri ja -ajalugu veelgi laiemalt,“ kommenteeris ta.

Õllemaailma südameks on linna sümbolina tuntud ja terviklikult säilinud ajalooline linnasetorn, mis on üks haruldasemaid tööstusehitisi kogu Euroopas. Peale omanäolise arhitektuuri leiab Õllemaailmast põnevaid seadmeid ja interaktiivseid eksponaate ning haaravaid lugusid ja legende. Muuseumi saab külastada nii omal käel kui ka giidiga.

Loodussõbralik muuseumikaart on digitaalne ja QR-koodiga ning eraldi plastkaarti pole. Muuseumikassas tuleb näidata oma digipiletit või isikut tõendavat dokumenti. Muuseumikaardi tegevust korraldab SA Muuseumikaart.

Kui soovid inspiratsiooni, kuhu minna järgmisele väljasõidule ja milliseid uusi näitusi muuseumid pakuvad, siis uuri lähemalt: www.muuseumikaart.ee

A. Le Coqi Õllemaailm ootab uusi külastajaid. Õllemuuseumi lahtiolekuajad leiad lehelt ollemaailm.alecoq.ee/kulastusinfo/

Jaga uudist