Avaleht / Uudised / A. Le Coqi õlled said Eesti parima joogi konkursil tunnustuse kolmes kategoorias

A. Le Coqi õlled said Eesti parima joogi konkursil tunnustuse kolmes kategoorias

21. november 2023

Varasemad uudised

Nädalavahetusel toimunud festivalil Maitsev Eesti avalikustati selle aasta parimad Eestis toodetud joogid. Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni korraldatud konkursil teenisid A. Le Coqi õlled uhkusega välja kaks hõbe- ja ühe pronksmärgi. 

Laager-stiilis valminud heledate ja punaste õllede kategoorias teenis hõbedase märgi A. Le Coqi Franconian Red Lager. Franconian Red on ajalooline Lõuna-Saksamaa laagerõlle tüüp, mida iseloomustab vaskpunane värvus, valge kohev vahumüts ning kuiv ja linnaseline kauapüsiv järelmaitse. 

A. Le Coqi Jõuluporter pälvis hõbedase märgi parimate tumedate õllede, laagri ja ale’i kategoorias. A. Le Coqi Jõuluporter toob oma suursuguselt sügavmusta värvi ja tihke vahumütsiga pühadelauale just õiget jõuluhõngu. Selle tumeda ja talvise õlle valmistamiseks on kasutatud spetsiaalseid röst- ning karamell-linnaseid, mis annavad õllele tummise, mõrkja ja karamellise maitse. 

Parima õlle pronksise märgi pale ale’i, IPA ja Fruited Sour’i kategoorias pälvis A. Le Coqi Premium Summer Ale, kerge ja tsitruseline ale-tüüpi õlu. 

2023. a parima Eesti joogi konkursil osales seekord rekordarv jooke. Osa võttis 167 erinevat jooki 48 joogimeistrilt. Jooke hindasid pimedegustatsioonidel Eesti tunnustatud sommeljeed, baarmenid, ajakirjanikud ja teised oma valdkonna eksperdid.

Jaga uudist