Avaleht / Uudised / A. Le Coqi õlled said Eesti parima joogi konkursil kaks esikohta

A. Le Coqi õlled said Eesti parima joogi konkursil kaks esikohta

22. november 2022

Varasemad uudised

Nädalavahetusel toimunud konkursil „Eesti parim jook 2022“ pälvisid A. Le Coqi õlled esikoha kahes kategoorias. 

Parima alkoholivaba õlle tiitli teenis uhkusega välja Beer Mail eriõllede sarja kuuluv alkoholivaba IPA. Kohtunikud tõid esile joogi kerget tsitruselist ja puuviljast maitsenüanssi ning erilist koostist. IPA pruulimisel on kasutatud erihumalaid Chinook, Cascade, Amarillo ja Citra, mis toovad selles alkoholivabas õlles esile kõik IPA-tüüpi õllele omased maitsenüansid.

Parima pilsneri ja heleda laagriõlle kategoorias sai esikoha meie Alexander Bohemian, mis on pruulitud Boheemia humalaga. Aastakümnetepikkused kogemused ja oskused kvaliteetse laagriõlle pruulimisel tõid A. Le Coqile selles kategoorias kuldmärgi. Uue Alexandri vaieldamatuks omapäraks on sügavkuldne värvus ja valitud humala tonaalsus nii maitses kui ka aroomis.

Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni korraldatud konkursil „Eesti parim jook 2022“ osales 156 erinevat jooki 44 ettevõttelt. Jooke maitsesid Eesti tunnustatud sommeljeed, baarmenid, ajakirjanikud ja teised valdkonna eksperdid pimedegustatsioonidel. Iga jooki hinnati iseseisvalt, vastavalt esitatud stiilile ja toote liigile. Kokku hinnati jooke 26 erinevas kategoorias ning võitjaid tunnustati kuldse diplomi ja märgiga. Hõbedase diplomi ja märgi saavad need joogid, mis saavutasid väga head tulemused, kuid võitjaks ei osutunud.

Kuna 2023. aasta on Eestis sauna-aasta, valiti Eesti Maaturismi algatusel Eesti parima joogi konkursi raames sobivaimaid jooke saunas või sauna kõrvale pruukimiseks. Sauna-aasta 2023 parimaks õlleks tunnistati A. Le Coqi Beer Mail sarja kuuluv alkoholivaba IPA.

Jaga uudist