Avaleht / Uudised / A. Le Coqi kutseõppe stipendiumid pälvisid tänavu õppurid Joonas Laadung ja Matis Paat ning õpetaja Rando Koks

A. Le Coqi kutseõppe stipendiumid pälvisid tänavu õppurid Joonas Laadung ja Matis Paat ning õpetaja Rando Koks

19. jaanuar 2023

Varasemad uudised

A. Le Coq annab Olvi fondi toel igal aastal välja 5000 euro väärtuses stipendiume Tartu Rakendusliku Kolledži (VOCO) mehhatroonika eriala kahele parimale õppurile ja parimale tehnikaeriala õpetajale. Lisaks korraldab A. Le Coq oma tehases täies mahus ühe ainemooduli praktilise õppe.

Järjepideva tegevuse eesmärk on populariseerida ja arendada tehnilist kutseharidust, mis aitab tagada kvalifitseeritud ning konkurentsivõimelise tööjõu pealekasvu tööstussektoris. Tänavu pälvisid Olvi fondi A. Le Coqi 1000-eurosed õpilasstipendiumid Joonas Laadung ning Matis Paat. 3000-eurone õpetajastipendium läks mehhatroonika eriala kutseõpetajale Rando Koksile.

A. Le Coqi peaautomaatiku, tehases õpetatava ainemooduli juhi Jevgeni Kuznetsovi sõnul tõusid mõlemad õpilasstipendiaadid esile oma aktiivsuse, õpihimu ja töötahte poolest. „Joonas ja Matis paistsid teiste seas silma nii koolis kui ka tööpostil, olles abivalmid, iseseisvad ning lahendustele orienteeritud mõtteviisiga,“ sõnas Kuznetsov.

Praegu õpivad Joonas ja Matis VOCOs mehhatroonika eriala viimasel kursusel, mille käigus läbitakse 4 kuu pikkune tehasepraktika. Saadud stipendium võimaldab neil end oma erialal veelgi täiendada. Joonasel on plaan soetada vajalikke seadmeid ja komponente, et arendada oma huvi elektroonikavaldkonnas. Matis kogub aga raha 3D-printeri ostmiseks, et toetada oma õpinguid ja teadmistejanu modelleerimisvaldkonnas.

Tänavuse Olvi fondi õpetajastipendiumi pälvis 2014. aastast VOCOs mehhatroonika eriala õpetav Rando Koks. Olvi fondi õpetajastipendium on kokku 3000 eurot, mis jaguneb võrdselt rahaliseks ja enesearendamise preemiaks. Stipendiumi pälvinud õpetajal avaneb võimalus sõita messile või minna õppereisile Olvi joogitehasesse.

Soomes asuv tehas on üks Euroopa moodsamaid joogitehaseid ja pakub kindlasti uut vaadet tööstustehnoloogiasse. „Randot iseloomustab pühendumus oma tööle, aktiivsus ning pidev soov end arendada ja uusi asju juurde õppida. Loodame, et stipendium aitab teoreetilist poolt parima praktikaga ühendada ja õpilased saavad kutseõppe ajast maksimaalsed teadmised,“ lausus Kuznetsov.

A. Le Coqi stipendiumide väljaandmise laiem eesmärk on tehnilise kutsehariduse propageerimine ja arendamine Eestis. Pea kõigis eluvaldkondades vajatakse hästi ettevalmistatud ja laia silmaringiga tehnikaspetsialiste. A. Le Coq soovib näidata nii tehnikaõpetajatele kui ka õpilastele tänapäevases ettevõttes rakendatud tehnikalahendusi ja olla VOCO-le praktiliseks partneriks, et õppeprotsessis räägitu oleks võimalikult lähedal tegelikule elule tööstuses. Koostöö kutsekooli õpetajate ja õpilastega on põnev ning ka A. Le Coqi inimesi arendav.Olvi fond ja A. Le Coq on tehnikavaldkonna stipendiume jaganud üle kümne aasta. Selle aja jooksul on stipendiumi saanud kokku 28 õpilast. Õpetajastipendiumi annab fond välja neljandat aastat.

Jaga uudist