Avaleht / Uudised / A. Le Coq pälvis Tartu 25 aasta parima ettevõtja eriauhinna

A. Le Coq pälvis Tartu 25 aasta parima ettevõtja eriauhinna

23. oktoober 2023

Varasemad uudised

Foto: Silver Gutmann

18. oktoobril tunnustati Eesti Rahva Muuseumis Tartu ja Tartumaa 2023. aasta silmapaistvamaid ettevõtteid ja ettevõtjaid. Kuna Tartu on oma parimaid ettevõtjaid tunnustanud veerand sajandit, siis otsustati sel aastal anda välja ka eriauhind — 25 aasta parim ettevõtja, millega pärjati A. Le Coq.  

Veerandsajandi jooksul on A. Le Coq võitnud kokku 14 Tartu ettevõtlusauhinda.

“A. Le Coq on pälvinud viimase 25 aasta jooksul korduvalt tunnustust nii enim töökohti loonud ettevõtte, suurima investeerija, vastutustundliku ettevõtte kui ka edukaima suurettevõtte kategoorias. Stabiilselt tugeva ettevõttena võib A. Le Coqi lugeda viimaste aastakümnete kõige edukamaks Tartu ettevõtteks ning seetõttu tunnustasime meie konkursi juubeliaasta puhul A. Le Coqi eriauhinnaga,” ütles Tartu abilinnapea Raimond Tamm.

Eesti vanima ja suurima joogitootjana on A. Le Coq enam kui kahe sajandi jooksul olnud suunanäitajaks nii ettevõtluses kui toiduainetööstuses kitsamalt. Tubli ja tõhusa maksumaksjana toetab ettevõte lisaks haridust kutseõppe stipendiumite ja praktikabaasi kaudu, samuti aktiivset elustiili tipp- kui harrastusspordi valdkondade kaudu. Nii keskkonnale kui ka konkurentsivõimele mõeldes on A. Le Coq teinud olulisi investeeringuid oma kestliku äritegevuse toetuseks, kus on suur fookus keskkonnamõjude vähendamises. Mitmekülgne tegevus on taganud ettevõttele jätkuva kasvu ning teinud A. Le Coqi läbi aegade Tartu kõige edukamaks ettevõtjaks.

Tartu linn alustas ettevõtlusauhindade andmist 25 aasta eest. Samuti 25 aasta eest, 1. septembril 1998 alustasid oma suudlust tudengid, kellest on nüüdseks kujunenud üks tuntuimaid Tartu linna sümboleid. Skulptor Mati Karmin pälvis teise üllatusena välja antud auhinna parim turundustegu 25 suudlevate tudengite purskkaevu eest.

Sel aastal said parimad ettevõtjad kingiks klaasikunstnik Tiina Sarapu suudlevatest tudengitest inspireeritud klaasskulptuuri.

Jaga uudist