Avaleht / Uudised / A. Le Coq 64. Muhu Väina regatt- purjetajad puhtama Läänemere nimel

A. Le Coq 64. Muhu Väina regatt- purjetajad puhtama Läänemere nimel

24. mai 2021

Varasemad uudised

Muhu Väina regatt ja Eesti joogitootja A. Le Coq panevad sellel purjetamishooajal puhtama Läänemere nimel seljad kokku ja soovivad eeskuju näidates muuta Läänemerel liiklejate mõtteviisi merd säästvamaks. A. Le Coq on Muhu Väina regati korraldamist toetanud aastaid, kuid 2014. aasta kevadel sai koostöö suuremad mõõtmed ja Eesti vanim purjeregatt hakkas nimisponsori järgi kandma nime A. Le Coq Muhu Väina regatt.

Täna järgnevaks kolmeks aastaks pikendatud koostööleping näitab ettevõtte jätkusuutlikku ja eesmärgistatud panust Eesti sporti ja kultuuri, kuid nüüd on koos regati korraldajatega otsustatud panustada ka tegevustesse puhtama Läänemere nimel.

„A. Le Coq Muhu Väina regatt on Eesti suurim ja vanim purjeregatt, mis toob nädalaseks võistluseks kokku nii Eesti kui ka naaberriikide parimad purjetajad ning need matkapurjetajad, kes väisavad meeleldi koos regatimeluga Eestimaa sadamaid. Lisaks kõrgetasemelise purjetamisvõistluse korraldamisele oleme endale eesmärgiks seadnud Eesti merekultuuri arendamise, mille üheks lahutamatuks osaks on keskkonnateadlikkus nii merel kui ka sadamates,” põhjendab regatidirektor Agnes Lill rohepööret selle aasta regatil.

„Tänavu lehvib A. Le Coq 64. Muhu Väina regatisadamates Pärnus, Ruhnus, Kõigustes ja Kärdlas sini-rohelistes toonides regatilipp ning oma tegevustega kaasame purjetajaid prügi ja panditaarat sorteerima, suitsukonisid mitte merre viskama, mereprügi korjama ning asju taaskasutama,” kinnitab ka Kalevi Jahtklubi klubiülem Lauri Kurvits, kes kinnitas koostöölepingu korraldajate poolt oma allkirjaga.

Merd austada ja hoida on igale purjetajale loomupärane, sest meri on purjetaja teine kodu. Nagu koju võetakse purjetajaid vastu sellel aastal ka Ruhnu saarel, kuhu oleme leppinud kokku, et purjetajad oma prügi ei jäta. Loodame olla nii eeskujuks, et merel liiklejad ei koormaks ka edaspidi väikesaari prügiga.

Koostöölepingut pikendades ütles A. Le Coqi müügidirektor Rando Mõrd: „Purjetamine võib kõrvalt tunduda kui suurte masinatega seotud tegevus, aga tegelikult on selles tuule jõud ja purjetaja tarkus – nii roheline tegevus kui olla saab. Seetõttu on inspireeriv näha, kuidas purjetajate ühtne kogukond tahab lisaks kõrgetasemelisele spordile olla eeskujuks keskkonnaga seotud valikutes ka elustiili puhul. Toetajana tunneb A. Le Coq uhkust Muhu Väina regati korraldajate keskkonnateadliku suunavõtmise üle, sest näeme selles suurepärast võimalust viia rohesõnumid laiemalt ja praktilisemalt suure hulga inimesteni.“

Pärnu, Ruhnu, Kõiguste ja Kärdla jahisadamad ootavad Muhu Väina regati purjetajaid 10.–17. juulil. Regati distants on seatud nii, et kõikides sadamates veedetakse kaks ööd ning teisel päeval toimub kohapealne võistluspäev. See annab võistlusele hea rütmi, kus pikad avamereotsad vahelduvad lühemate distantsidega, Pärnus aga võistlusliku lühirajaformaadiga. Peaaegu neljakümnele võistkonnale on A. Le Coq 64. Muhu Väina regatt purjede trimmimise võimaluseks ja oluliseks peaprooviks augustikuus Tallinnas toimuvatele Alexela ORC avamerepurjetamise maailmameistrivõistlustele.

A. Le Coq 64. Muhu Väina regatti korraldavad Kalevi ja Pärnu Jahtklubid koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Regati toetajad on A. Le Coq, Sportland/Helly Hansen, Amserv, Pro Marine Trade, Tactical Foodpack, Santa Maria, Alter Marine, Alexela, DSV, Volvo Trucks Estonia, Rahva Raamat, Pärnu linn ja Hiiumaa Sadamad.

Jaga uudist