Avaleht / Uudised / Uues kuues Superkarikas kannab nüüd A. Le Coqi nime

Uues kuues Superkarikas kannab nüüd A. Le Coqi nime

23. veebruar 2024

Varasemad uudised

Superkarikas

Eesti klubijalgpallihooaeg saab traditsioonilise avapaugu 25. veebruaril toimuva Eesti meistri ja karikavõitja vahelise lahinguga. Alates tänavusest aastast kannab kohtumine nime A. Le Coq Superkarikas ning koostöös Eesti Jalgpalli Liiduga (EJL) loodi ka värske ilmega logo.

„A. Le Coq on Eesti jalgpalli juba üle 20 aasta toetanud ja jalgpallihooaega alustava mängu sidumine nendega on koostöö järgmine väärikas samm. Enne II maailmasõda võisteldi suurtel jalgpallimängudel Eesti Vabariigis ühiskondlikult lugupeetud ja edukate organisatsioonide ja inimeste välja pandud omanimeliste karikate eest, ilmselt tuntuim neist Saarepera-nimeline. Selle sammuga loome silla vanade traditsioonide ja kaasaaja vahel,” ütles EJLi peasekretär Anne Rei.

A. Le Coq Superkarika finaalkohtumise võitja tõstab pea kohale Eesti kunstniku Krista Lehari loodud uhiuue võidukarika. Pronksist valatud ning hõbetatud ja kullatud karikas on kuni 60 sentimeetrit kõrge ja kaalub ligi 5 kilogrammi. Olulise detailina on karika tipus jalgpallikujutis, mida ehib A. Le Coqi ajalooliselt logolt äratuntav kroon. „Selle projekti puhul oli peamine küsimus, et millist krooni vormi kasutada: kas võtta aluseks praegu logol kasutusel olev juba lihtsustatud kroon või 19. sajandist pärit A. Le Coqi algne kroon. Otsus langes ajaloolise krooni vormi kasuks,” kirjeldas Krista Lehari krooni valimise protseduuri.

„Üle 20 aasta kestnud tihe koostööd Eesti Jalgpalli Liidu ja A. Le Coqi vahel on astunud väärika sammu edasi, andes klubijalgpalli tippsündmusele uue mõõtme. Oleme uhked, et saame anda uue panuse Eesti spordi- ja kultuurielu edendamiseks,“ ütles A. Le Coqi turundusdirektor Katrin Vernik.

Tervikliku ja detailiderohke karika valmimisprotsessi juures on olulisel kohal olnud mitmete osapoolte edukas koostöö ja eri materjalide kokkusobitamine. Huvitava tõsiasjana tõi kunstnik välja ka selle, et karika puidust sisu on treitud Eesti koondise väravavaht Karl Jakob Heina isa Raivo Heina poolt.

Äsja valminud auhinnast saab muuhulgas kalleim karikas, millega Eesti jalgpallivõistluste võitjaid tunnustatakse. „See karikas kannab endas pidulikkust, mis on nii julge kui võimas. See on võitjale loodud,” ütles Lehari.

Vaata videot karika valmimisest: https://youtu.be/0rpJWmUIp34

A. Le Coq Superkarika finaalis on tänavu vastamisi valitsev Eesti meister Tallinna FC Flora ja mullune Evald Tipneri karikasarja võitja JK Narva Trans. A. Le Coq Superkarika finaal toimub 25. veebruaril Viljandi Männimäe jalgpallihallis. Otsepilti vahendab kohtumisest Soccernet TV.

Jaga uudist