Avaleht / Uudised / Tallinna maratoni joogivalikusse lisandub esimest korda alkoholivaba õlu

Tallinna maratoni joogivalikusse lisandub esimest korda alkoholivaba õlu

4. september 2019

Varasemad uudised

Käesoleval sügisel on Tallinna maratoni ametlikuks joogipartneriks A. Le Coq, kes pakub maratoni lõpetajatele spordijoogi ja vee kõrval ka isotoonilist alkoholivaba õlut. Maratoonarid saavad janu kustutada A. Le Coq Premiumi alkoholivaba nisuõllega.

„Alkoholivaba õlle pakkumine taastus- ja spordijoogina jooksu-, ratta- ja suusamaratonidel on levinud kogu maailmas ning seda soosivad alkoholivaba õlle head funktsionaalsed omadused,“ kommenteeris A. Le Coqi tegevjuht Tarmo Noop. Noobi sõnul on suured Saksa õlletootjad, nagu Erdinger ja Krombacher, juba aastaid erinevatel suurtel spordivõistlustel oma alkoholivaba õllega väljas olnud ning sel aastal turule tulnud isotoonilise nisuõllega soovib A. Le Coq teha sama koduturul.

„Alkoholivaba õlle tarbimist taastusjoogina toetavad teaduslikud uuringud, mis toovad välja selle suure B-grupi vitamiinide ja antioksüdantide sisalduse. Tallinna maratonil pakutav A. Le Coq Premiumi alkoholivaba nisuõlu on ainulaadne oma isotooniliste omaduste poolest, mis tähendab, et jook imendub kiiresti ja taastab jooksja vedelikuvarud,“ tutvustas Noop õlut, millega joogitootja soovib spordi- ja taastusjookide turgu rikastada.

A. Le Coqi juht lisas, et Tallinna maratoni ja teiste taoliste suurte partnerluste puhul on oluline ka toote kommunikatsioon, et spordivõistlusel osalejad, kelle jaoks alkoholivaba õlu ning sport on uudne kooslus, mõistaksid, miks sellist jooki spordiüritusel pakutakse. „Samuti ei turunda me alkoholivaba õlut alaealistele,“ lausus Noop.

Tallinna maratoni korraldustiimi sõnul on suurtel rahvusvahelistel maratonidel osalejad harjunud alkoholivaba õlle pakkumisega. A. Le Coqi ettepanekul otsustati seda esimest korda proovida ka Tallinna maratonil, suurendades nii jooksjatele pakutavate jookide valikut. Kõikides Tallinna maratoni joogipunktides ja finišis on jooksjate jaoks valmis vesi ning spordijook. Alkoholivaba õlut pakutakse sel aastal ainult maratonil osalejatele 31 km joogipunktis ja pärast finišit.

Jaga uudist