Avaleht / Uudised / Olvi fond annab koostöös A. Le Coqi ja Tartu Kultuurikapitaliga välja esimese õpetajastipendiumi

Olvi fond annab koostöös A. Le Coqi ja Tartu Kultuurikapitaliga välja esimese õpetajastipendiumi

6. mai 2019

Varasemad uudised

Olvi fond annab koostöös A. Le Coqi ja Tartu Kultuurkapitaliga välja esimese õpetajastipendiumi. Õpetajastipendium määratakse Tartu Kutsehariduskeskuse tehnikaerialade õpetajale, et tunnustada õpetaja senist tehtud tööd ning anda võimalus tutvuda joogitööstuse ja sellega seotud tehnikainnovatsiooniga.

A. Le Coqi tootmise arengujuht Rein Sööt märkis, et stipendiumi loomise laiem eesmärk on tehnilise kutsehariduse propageerimine ja arendamine. „Enamik meid ümbritsevast inimtegevusest liigub järjest suurema mehhaniseerimise ja automatiseerimise suunas. Me vajame peaaegu igas eluvaldkonnas hästi ettevalmistatud tehnikaspetsialiste, kes on arenemis- ja õpihimulised kogu elu jooksul. Meeletu kiirusega muutuv elukorraldus ja tehnika suurenev osakaal selles lihtsalt seavad oma tingimused. Oleme veendunud, et õpetaja on endiselt n-ö maa sool, aga teadmiste edasiandmise kõrval peab ta olema võimeline süstima õpilastesse tahet edasi areneda, uudishimu, positiivsust. Tahame õpetajaid selles olulises töös toetada,“ ütles ta.

Tehnikavaldkonna õpetaja stipendiumi suurus on 3000 eurot ja sellega toetatakse õpetaja enesearendamist ning stažeerimist ja praktiseerimist AS A. Le Coq-is, samuti mõne Euroopas toimuva joogitööstust puudutava messi külastust.

„Stipendium võimaldab õpetajatel näha lähemalt ettevõtetes rakendatud tehnikalahendusi ja viia neid kokku kooli õppekavaga. Toimivas tootmisettevõttes on loendamatu hulk erinevaid seadmeid ja lahendusi, mida saab näiteks tuua õpiprotsessi arusaadavamaks tegemisel. Ettevõttes saab ka reaalselt näha töökorraldust ning arengu- ja probleemilahenduse protsesse. See omakorda on õpetajale abiks paremate enesearendamise võimaluste otsimisel ning vajadusel ka õppekavade ja meetodite arendamisel,“ lisas Sööt.

Stipendiumi taotlemise tähtaeg on 15. mai 2019.

Taotlemise infot saab Kultuurkapitali kodulehelt

Lisainfo: Ülo Ramp, tehnikaosakonna juht, Tartu Kutsehariduskeskus: ylo.ramp[ät]khk.ee; tel 5330 2495

Rein Sööt, tootmise arengujuht, Olvi Grupp, Baltikum & Valgevene, AS A. Le Coq: Rein.Soot[ät]olvi.fi; tel 504 5752

Jaga uudist