Avaleht / Uudised / Õllemuuseumis jagati taas A. Le Coqi kutseõppe stipendiume

Õllemuuseumis jagati taas A. Le Coqi kutseõppe stipendiume

28. veebruar 2024

Varasemad uudised

stipendium

Eile, 27. veebruaril, jagati Õllemuuseumis taas kutseõppe stipendiume. Igal aastal annab Olvi fond koostöös A. Le Coqi ja Tartu Kultuurkapitaliga välja 5000 euro väärtuses stipendiume Tartu Rakendusliku Kolledži (VOCO) mehhatroonika eriala kahele parimale õppurile ja parimale tehnikaeriala õpetajale.

Õpetajastipendium on kokku 3000 eurot, mis jaguneb võrdselt rahaliseks ja enesearendamise preemiaks. Stipendiumi pälvinud õpetajal avaneb võimalus sõita erialamessile või minna õppereisile Olvi joogitehasesse. Tänavu pälvis õpetajastipendiumi mehhatroonika eriala kutseõpetaja Rasmus Saar. Väärt mainimist on fakt, et kunagi on Rasmus Saar pälvinud stipendiumi õpilasena ning nüüd õpetab ise noori.

Tartu Rakendusliku Kolledži (VOCO) Inseneriakadeemia juht Arne Küüt kiitis ettevõtte ja kooli vahelist koostööd: „Meie roll on koolitada häid spetsialiste, kes saavad otse töömaailma astuda. Selleks on oluline teha koostööd ettevõtetega, kes panustavad oma teadmiste ning sisendiga. Pikaajaline koostöö A. Le Coqiga on loonud tugeva seose praktilise ja koolis õpetava vahel.“

Olvi fondi A. Le Coqi 1000-eurosed õpilasstipendiumid pälvisid Kert Sarik ja Jan-Erik Daškov.

„A. Le Coq panustab järjepidevalt haridusse. Selle stipendiumiga on meie eesmärk populariseerida ja arendada tehnilist kutseharidust, mis aitab tagada kvalifitseeritud ning konkurentsivõimelise tööjõu järelkasvu tööstussektoris. Lisaks stipendiumile, osaleme ka õppetöös ja korraldame tehases täies mahus ühe ainemooduli praktilise õppe,“ sõnas A. Le Coqi personali- ja kestliku arengu direktor Katrin Lember.

Tartu Kultuurkapital juhataja Kristjan Silm tõi välja, et A. Le Coqi puhul paistab selgelt välja missioonitunne ja soov sisuliselt haridusse panustada ning tehnikaalast haridust paremaks muuta.

A. Le Coqi stipendiumide väljaandmise laiem eesmärk on tehnilise kutsehariduse propageerimine ja arendamine Eestis. Pea kõigis eluvaldkondades vajatakse hästi ettevalmistatud ja laia silmaringiga tehnikaspetsialiste. A. Le Coq soovib näidata nii tehnikaõpetajatele kui ka õpilastele tänapäevases ettevõttes rakendatud tehnikalahendusi ja olla VOCO-le praktiliseks partneriks. Olvi fond ja A. Le Coq on tehnikavaldkonna stipendiume jaganud alatest 2007. aastast.  

Jaga uudist