Avaleht / Uudised / Õllemaailmas avati Diana Schmidti ja Aleksandra Vlasova kunstinäitus „Värvikas rutiin“  

Õllemaailmas avati Diana Schmidti ja Aleksandra Vlasova kunstinäitus „Värvikas rutiin“  

5. juuni 2024

Varasemad uudised

kunstinäitus_värvikasrutiin

Eile, 4. mail, avati õllemuuseumi kunstitunnelis uus näitus „Värvikas rutiin“. Maalinäitus kutsub vaatajat piiluma tehaste argipäevaellu läbi kunstnike silmade. Autorid on püüdnud tabada igapäevatöö ilu ja näidata, et ka argised tegevused võivad olla täis värvi ja inspiratsiooni.

Kunstnikud on Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna värsked vilistlased Diana Schmidt ja Aleksandra Vlasova. Nad ammutasid ainest näituse tegemiseks isiklikest töökogemustest erinevates tööstusettevõtetes. Lisaks said nad inspiratsiooni ka A. Le Coqi tehasest, kus nad küll ise töötanud ei ole, aga osalesid ekskursioonil tootmises.

„Kuna Diana ja Aleksandra näitus on inspireeritud tööstusest, siis on väga kohane näidata seda ühe tööstusettevõtte muuseumis. Seda enam, et kunstnikud käisid ka meie tehase ekskursioonil ideid hankimas ning päris mitmed tööd on veidi A. Le Coqi nägu,“ sõnas uue näituse kohta muuseumi programmijuht Annika Teder.  

Tegemist on õllemuuseumi neljanda kunstinäitusega ning näitused vahetuvad iga kolme kuu järel.

Näitus on avatud A. Le Coqi Õllemaailma kunstitunnelis 4.06.2024-31.08.2024 T-R 11-18 ja L 11-17. Näituse külastamine on tasuta.

Jaga uudist