Avaleht / Uudised / Õllemaailm kandideerib Muuseumiroti parima püsinäituse auhinnale

Õllemaailm kandideerib Muuseumiroti parima püsinäituse auhinnale

5. detsember 2022

Varasemad uudised

Meil on väga hea meel, et uuenenud Õllemaailm on Muuseumiroti 2022. aasta parima püsinäituse nomineeritute väärikas nimekirjas. Nominatsioon on meile väga oluliseks tunnustuseks, mis näitab, et oleme oma tööstuspärandi tutvustuses ja õllekultuuri arendamises teinud väljapaistvaid samme.

Kevadel Tartu ajaloolises linnasetornis avatud Õllemaailm on ühtaegu nii ajalooline tööstushoone, muuseum kui ka elamuskeskus, mis tutvustab külastajatele 12 000 aasta vanuse joogi lugu. Ekspositsioon keskendub õllekultuuri sisukale tutvustamisele ligi veerandsaja eksponaadi abil, millest suurem osa on interaktiivsed.

Elamuskeskuse krooniks on maailma üks vanimaid säilinud õllesid: enam kui 150 aastat tagasi toodetud, merehuku üle elanud ja praeguseni säilinud õllepudel, mis pandi 1869. aastal Londonist Vene tsaaririigi poole teele.

Õllemaailmaga koos kandideerivad parima püsinäituse auhinnale veel Tartu Ülikooli muuseumi näitus „Toomkiriku saladuste kamber” ning Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi näitus „Sissejuhatus Eesti disaini”. Muuseminõukogu komisjonid valisid välja Eesti muuseumide aastaauhindade nominendid üheksas kategoorias. Vaata ka teisi Muuseumiroti nominente: https://tinyurl.com/z324bsd9.

Laureaadid selguvad 19. jaanuaril 2023 Viimsi Artiumis.

Jaga uudist