Avaleht / Uudised / Muhu Väina regatt ja A. Le Coq allkirjastasid uue koostöölepingu  

Muhu Väina regatt ja A. Le Coq allkirjastasid uue koostöölepingu  

7. mai 2024

Varasemad uudised

1. mail toimus Kalevi Jahtklubis pidulik 77. purjetamishooaja avamine. Piduliku sündmuse raames allkirjastasid A. Le Coq ja Muhu Väina regatt järgnevaks kolmeks aastaks pikendatud koostöölepingu.

A. Le Coq on Muhu Väina regati korraldamist toetanud aastaid. 2014. aastal sai koostöö suuremad mõõtmed ja Eesti vanim purjeregatt hakkas nimisponsori järgi kandma nime A. Le Coq Muhu Väina regatt. Taas kolmeks aastaks pikendatud koostööleping näitab A. Le Coqi eesmärgistatud panust Eesti sporti ja kultuuri.

Regati toetamise jätkamist kinnitas koostöölepingu allakirjutamine Kalevi Jahtklubi klubiülem Ain Roosma ja A. Le Coqi juhataja Jaanus Vihandi vahel. Üritusel lipumasti heistatud regatilipp jääb ootama purjetajate suvise suursündmuse – A. Le Coq 67. Muhu Väina regati algust.

Kalevi Jahtklubi on Eesti vanimat ja suurimat purjeregatti korraldanud alates aastast 1958. Alates aastast 2014 on regatile hoogu andnud nimisponsorina A. Le Coq – elurõõmu pakkuja igal eluhetkel, nagu tutvustas Eesti üht suurimat toiduainetööstuse ettevõtet A. Le Coq’i juhataja Jaanus Vihand. Pikkade traditsioonidega A. Le Coq 67. Muhu Väina regatt on purjetamiskalendris suve suurim sündmus nii sadamas kui ka klubis.  

Jaanus Vihand, A. Le Coq juhataja: “A. Le Coqi ja Muhu Väina regatti ühendab väärikas ajalugu, traditsioonid ja ühised väärtused. Oleme uhked, et 15 aastat partnerlust on jätnud oma jälje Eesti purjesporti ja kultuuri. Vähemoluline pole ka meid ühendav missioon – kestlikkus. Inspireeriv on näha, kuidas purjetajate kogukond tahab lisaks kõrgetasemelisele spordile, olla puhtama Läänemere nimel eeskujuks keskkonnaga seotud valikutes.“

Tänavune regatt algab üle mitme aasta Tallinnast ja jõud ühendatakse Tall Ships Race Tallinna sündmustega, mis toob 13. ja 14. juulil ka Kalevi Jahtklubi sadamasse Pirital palju meresõpru ja huvilisi. Laupäeval, 13. juulil toimub uue sadamamaja ametlik avamine koos regati avapäeva sündmustega ning sadamas on avatud regatiküla. Päev kulmineerub õhtul regati avamise ja Puuluup kontserdiga. Pühapäeval, 14. juulil moodustavad Muhu Väina regati jahid aga eskaadri ning liituvad pidulikus Mereparaadis Tall Ships Races enam kui 60 purjelaevaga. Need purjelaevad teevad Tallinna lahel auringi ja suunduvad siis uhke mereparaadi järel Tallinnast järgmisse sadamasse.

Jaga uudist