Avaleht / Uudised / A. Le Coq villib pühadeks klassikalise Jõuluporteri

A. Le Coq villib pühadeks klassikalise Jõuluporteri

5. november 2012

Varasemad uudised

Eesti suurim õlletootja A. Le Coq toob sellel nädal poodidesse spetsiaalselt talviseks pühadeajaks pruulitud A. Le Coq Jõuluporteri. Traditsioonilise, tummise jõuluõlle pruulimisel on kasutatud spetsiaalseid röst- ja karamell-linnaseid, mis annavad õllele tasakaalukalt mõrkja ja karamellise maitse, samuti porterile omase tumeda värvi.

“Tume ja veidi kangem õlu sobib suurepäraselt jõuluroogade kõrvale olgu selleks siis verivorst, ahjuliha või shokolaadikook, “ ütles A. Le Coq’i juht Tarmo Noop ning lisas, et selle tavalisest Porterist tummisem maitse sobib külmemasse pühadeaega otsekui valatult. Noobi arvates on oluline hoida au sees vanu traditsioone ning see on peamine põhjus, miks A. Le Coq on pakkunud eripruuliga jõuluõllesid juba 1999. aastast alates.

“A. Le Coq on suur traditsioonide austaja ja varasemate aastate jõulumüügid on näidanud, et eripruulitud jõuluõlu meeldib ka tarbijatele,” ütles Noop. Samuti näeb A. Le Coq eripruulis ja sellega kaasaskäivate serveerimise ja toiduga sobitamise nõuannetes head võimalust panustada Eesti õllekultuuri arendamisse.

 Jõuluporter tuleb müügile 0,5-liitristes pudelites ning nelipakina, alkoholisisaldusega 6,5%. Õlle soovituslik jaehind on 0,89 €, 4-paki puhul 3,59 €.

 Jõuluporterit on soovitatav serveerida 8-15 kraadi juures, spetsiaalsest pokaalile sarnanevast õlleklaasist, mis toob esile õlle aroomi ja maitseomadused. Lisaks traditsioonilistele jõuluroogadele sobib tume õlu lihtsalt niisama nautimiseks kui ka tugevamaitseliste lihatoitude ja juustu kõrvale.

Jaga uudist