Avaleht / Uudised / A. Le Coq toob turule uue kvaliteetõlle- A. Le Coq Special Red’i

A. Le Coq toob turule uue kvaliteetõlle- A. Le Coq Special Red’i

3. märts 2009

Varasemad uudised

A. Le Coq toob turule uue punase kvaliteetõlle A. Le Coq Special Red. Tegemist on A. Le Coqi kaubamärgi 200. aastapäeva puhul turule toodud A. Le Coq Speciali tooteperekonna laiendusega. Ettevõte plaanib müüa super-premium klassi kuuluvaid Special õllesid aastas kokku üle 4 milj. liitri.

A. Le Coq Special Red on kvaliteetõlu, mida eelkõige iseloomustab punastest karamelllinnastest saadud kergelt pronksjas toon ning Specialile iseloomulik täiuslik maitse ja püsiv vaht.

A. Le Coq’i juhi Tarmo Noobi sõnul on ettevõte ka super-premium õllede segmendis väga edukas ning hetkel on nad selles kategoorias turuliidrid. „2007. aastal turule toodud juubeliõlu A. Le Coq Special jõudis hetkega super-premium õllede seas liidriks ning kahe aasta jooksul oleme seda müünud kokku üle 6,5 miljoni liitri,” sõnas Noop.
Noobi hinnangul on super-premium segmendis edu taganud ka A. Le Coq Specialile tehtud pakendi täiendused – eelmisel aastal toodi edukalt turule purk ning purgi 6-pakk. „Oleme enda jaoks olulist tootegruppi õllesegmenti pidevalt arendanud, pakkudes tarbijatele pidevalt uusi õllesorte. Uus punane õlu super-premium õllede segmendis on meie tootearenduse jaoks loomulik samm,” selgitas Noop turuletuleku põhjuseid. Noop lisas, et ettevõtte üheks eemärgiks on anda oma panus Eesti õllekultuuri järjepidevusse ning arendamisse. „Pidevalt rikastades Eesti õlleturgu kvaliteetsete ja uudsete õlledega tagab A. Le Coq ka meie tarbijate seas suurema õlleteadlikkuse ning edendab seeläbi õllekultuuri,” ütles Noop.

A. Le Coq Special Red on pronksja värviga hele kvaliteetõlu, mis on valmistatud traditsioonilisel põhjakääritusmeetodil alkoholisisaldusega 5,2%.
A. Le Coq Special on villitud 0,5-liitrisesse pudelisse ning toote soovituslik jaehind on 11.90-12.90 krooni. Toode on saadaval ka 4-pakina.

A. Le Coq Special Red’i retseptuuris on kasutatud erihumalaid, mis kaitsevad õlle pronksjat värvi valguse eest, võimaldades õlut villida läbipaistvasse klaaspudelisse. Uue õlle valmistamisel on kasutatud lisaks heledatele linnastele ka punaseid karamelllinnaseid, mis annavad õllele erilise pronksja tooni ning täiusliku maitse, mis rõõmustab kogenud maitsega õllesõpru, kes soovivad õllest saada ennekõike maitsenaudingut.

A. Le Coq Speciali Red on villitud unikaalsesse Specialile ainuomasesse keeratava korgiga pudelisse. Unikaalse pudeli idee ja luksuslik kuju töötati välja aastal 2006. Pudeli põhja on pressitud spetsiaalne avaja, mis teeb ka avamisest omaette väärtuse. Võtad ühe pudeli ja lihtsalt keerad sellega teise lahti. Õlle absoluutse kvaliteedi kindlustamiseks on tegemist ühekordsete pudelitega.

Jaga uudist