Avaleht / Uudised / A. Le Coq toob turule nostalgilise karastusjoogi Valge Klaar

A. Le Coq toob turule nostalgilise karastusjoogi Valge Klaar

5. märts 2010

Varasemad uudised

Eesti suurim joogitootja A. Le Coq toob taas turule nostalgilise karastusjoogi Valge Klaar. Märtsi alguses poelettidele jõudev õunamaitseline karastusjook sisaldab 10% ulatuses naturaalset õunamahla, mille retsept on välja töötatud Tartu tehases 1976. aastal.

A. Le Coq’i juhi Tarmo Noobi sõnul võtavad eestlased meeleldi vastu kauaaegseid lemmiktooteid ning selliste menutoodete turuletulek on end alati ka ära tasunud. „Praegu sortimendis olev vana hea traditsiooniline Limonaad ning mõned aastad tagasi turule toodud ülipopulaarne karastusjook Kelluke on meie tarbijate poolt palavalt armastatud ning arvan, et sama moodi läheb ka Valge Klaariga,” usub Noop Valge Klaari menusse.

Noop rõhutas, et A. Le Coq’i näol on tegemist pika ajalooga ettevõttega, kes hoiab au sees vanu traditsioone ja häid maitseid ning kelle poolt pruulitud tooted on olnud läbi aegade eestlaste lemmikjookideks. „Soovime oma toodetega pakkuda võimalikult laia valikut, mille seast leiab igaüks oma lemmikjoogi kas kaasaegsete või vanade heade toodete hulgast, mida Valge Klaar kahtlemata ka on,” ütles Noop.

Valge Klaar on värskendav naturaalset õunamahla sisaldav karastusjook, mille tootmist alustati nüüdses A. Le Coq’is juba 1976. aastal. Märtsi alguses poodidesse jõudev Valge Klaar on valmistatud tehases välja töötatud retsepti alusel ning on saadaval 0,5-liitristes ja 1,5-liitristes plastpudelites. Uuendatud pudelietiketil on tänagi ära tunda kunagise Valge Klaari visuaal. Valge Klaari jaemüügi soovituslik hind on 7.90 – 8.90 krooni (0,5 l) ja 13.90 – 12.90 krooni (1,5 l).

Lisaks uuele Valge Klaar karastusjoogile on A. Le Coq’i karastusjookide sortimendis veel traditsiooniline Limonaad, Limonaad Kreizi Maasikas ja Kellukese limonaad.

Jaga uudist