Avaleht / Uudised / A. Le Coq toob turule energiajoogi Dynami:t Extra Energy

A. Le Coq toob turule energiajoogi Dynami:t Extra Energy

2. märts 2009

Varasemad uudised

A. Le Coq laiendab energiajoogiportfelli ning toob turule energiajoogi Dynami:t Extra Energy. Jook sisaldab 10% rohkem kofeiini, mis on samaväärne ühes tassis kohvis leiduva kofeiinikogusega.

A. Le Coq’i juhi Tarmo Noobi sõnul on ettevõttel läinud energiajookide segmendis kahe aasta jooksul väga edukalt. „2007. ja 2008. aastal turule toodud Dynami:t Energy ja Dynami:t Red Energy on tarbijate poolt väga hästi omaks võetud ning taganud A. Le Coq’ile stabiilse, ca 19%lise turuosa,” sõnas Noop. Noop lisas, et vaadates kogu energiajookide turgu, on A. Le Coq selles segmendis auväärsel II kohal. „Leiame, et kahe aastaga saavutada Eestis juba välja kujunenud energiajookide segmendis kindel teine positsioon, on väga hea tulemus,” ütles Noop.

Noobi sõnul pakub uus, 10% suurema kofeiinisisaldusega energiajook lisaväärtust eelkõige neile, kes tarbivad kofeiini sisaldavaid jooke ning kelle organism ei saa niipalju turgutust tavalisest energiajoogis sisalduvast kofeiini kogusest. „10% rohkem kofeiini tähendab seda, et ühes purgis energiajoogis on tavalise 71 milligrammi asemel 78 milligrammi kofeiini, milles on tegelikult samaväärne kogus kofeiini kui ühes tassis kohvis,” tõi Noop paralleeli ühe tassi kohviga.

Energiajookides ergutavateks aineteks on tauriin, guaraana ja kofeiin, millel on nendest kolmest ainest kõige ergutavam toime. Kofeiini leidub kõige rohkem kohvis (80 mg ühes keskmises tassis), cola-jookides (45 mg ühes keskmises tassis) ning mustas tees (40 mg ühes keskmises tassis).

Kofeiin ergutab närvisüsteemi, parandab vereringet, kiirendab ainevahetust, tõstab reaktsioonikiirust, leevendab unisust, suurendab teovõimet ning omab tujutõstvat mõju. Maksimaalne lubatud kofeiinikogus energiajoogis on 32 mg/100ml.

Energiajook Dynami:t Extra Energy on võrreldes Dynami:t Energyga pisut mahedama maitsega ning sisaldab looduslikku energiat andvat tauriini (310 mg/100ml kohta), kofeiini (26 mg/100 ml kohta), süsivesikuid ning vitamiine, mis katavad inimese päevase vitamiinivajaduse.
Dynami:t Extra Energy tuleb müügile 0,33 l purgis ja 0,5 liitrises PET pudelis. Toote soovitavaks jaehinnaks on 9.90 – 10.90 (0,33 l) ja 12.90 – 14.50 (0,5 l)

Dynami:t Extra Energy tarbimine annab kohese ergutava efekti, parandab keskendumisvõimet, kiirendab ainevahetust ja kaotab näljatunde. Dynamit on suunatud eelkõige pingelise töö tegijatele, kes vajavad kohest ergutust väsimuse ja kurnatuse korral.

Dynami:t Extra Energy’d ei ole soovitatav tarbida lastel, rasedatel ning kofeiinitundlikel inimestel.

Jaga uudist