Avaleht / Uudised / A. Le Coq toob turule Eesti esimese alkoholivaba siidri Fizz Pear

A. Le Coq toob turule Eesti esimese alkoholivaba siidri Fizz Pear

8. aprill 2011

Varasemad uudised

Eesti siidrituru liider A. Le Coq toob turule alkoholivaba siidri Fizz Pear. Ettevõtte sooviks on pakkuda tarbijatele võimalust nautida ehtsat siidri maitset minimaalse võimaliku alkoholisisaldusega.

A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi sõnul on tegemist esimese Eestis toodetud alkoholivaba siidriga. “Siidri valmistamisel kasutatakse õunamahla kääritamisel saadud veini mis tagab siidrile omase maitse, seetõttu võib meie uus Fizz sisaldada kuni 1,2% alkoholi,” kommenteeris Noop uut toodet. (Analoogselt sisaldab alkoholi ka alkoholivaba õlu ning ehtne kali). Noop kinnitas, et alkoholivaba siider, nagu teisedki naturaalselt kääritatud joogid, sisaldab alkoholi, mis tekib käärimisprotsessi tulemusena. “Kui kastutaksime siidri valmistamisel õunaveini asemel mahla, oleks tegemist hoopis spritzeri aga mitte siidriga,” selgitas Noop.

Ettevõtte juhi sõnul on uus toode mõeldud siiski täisealistele. “Me anname tarbijatele võimaluse valida poest neli korda madalama alkoholisisaldusega siidri ning samal ajal nautida ehtsat siidri maitset,” ütles Noop.

Kuna seadusest tulenevalt ei kehti alkoholivabale siidrile müügipiiranguid, saab toodet osta ööpäevaringselt. Sarnaselt A. Le Coqiga ei soovita ka Eesti Kaupmeeste Liit müüjatel müüa alkoholivaba õlut ja siidrit alaealistele, vaid pakkuda selle asemele mõnda muud sobilikku toodet.

Jaga uudist