Avaleht / Uudised / A. Le Coq tõi esimesena Eestis turule dry-tüüpi õlle Dry Ice

A. Le Coq tõi esimesena Eestis turule dry-tüüpi õlle Dry Ice

25. aprill 2008

Varasemad uudised

A. Le Coq tõi esimesena Eestis turule uue, dry-tüüpi õlle Dry Ice. Dry Ice on hele kvaliteetõlu, mis on villitud 0,33 liitrisesse läbipaistvasse, keeratava korgiga pudelisse. Ettevõte investeeris uue õlle tehnoloogiasse ja 0,33l klaaspudeli segmenti sisenemisse kokku 14,3 miljonit krooni, toodet plaanitakse aastaga müüa 5 miljonit pudelit.

 Dry Ice on kerge hele kvaliteetõlu, mille alkoholisisaldus on 4,6%. A. Le Coq’i juhi Tarmo Noobi sõnul on ettevõte püüdnud viimastel aastatel veelgi tugevamalt panustada õlleturu arengusse ja luua vaheldusrikkust ning uusi suundi just kvaliteetõllede segmendis. “Dry Ice pakub kindlasti premium-segmendis konkurentsi ning usun, et tänu kvaliteetsele ja mahedale maitsele meeldib ta nii meestele kui naistele”, hindas Tarmo Noop. Noobi sõnul hakatakse üha enam hindama kvaliteetseid, eritehnoloogiaga valmistatud õllesid ning PET-pudelites müüdavate kangete õllede osakaal langeb lähiaastatel kindlasti märgatavalt. Noop rõhutas, et eelmisel aastal turule toodud super-premium klassi kuuluv A. Le Coq Special´i müügiedu tõestab ilmekalt, et üha enam tarbijaid hindab õlles kvaliteeti.

Dry Ice õlle pruulimise juures on kasutatud kahte erinevat tehnoloogiat. Eriline Dry tehnoloogia võimaldab õlles linnastest pärinevat ekstrakti tavapärasest rohkem ära kääritada, andes sellest tulenevalt õllele kergema maitse. Dry-õllede kääritusaste on kõrgem võrreldes teiste õllede valmistamise tehnoloogiaga, mistõttu on dry-õlledes väiksem linnasesuhkrute sisaldus ja seega ka 10% vähem kaloreid kui traditsioonilise tehnoloogiaga valmistatud sama kangusega õlles. Ice tehnoloogia puhul külmutatakse õlu laagerdusprotsessi käigus kuni – 3°ni, mis annab õllele tavapärasest pehmema ja mahedama maitse.

Uus õlu on villitud 0,33 liitrisesse läbipaistvasse klaaspudelisse, mis laseb sisul puhtal kujul särada. Uus pudel on keeratava korgiga ning selle põhja on pressitud spetsiaalne avaja, mis teeb õlle avamise lihtsaks ja mugavaks. Pudeli kuju sarnaneb oma vormilt eelmisel aastal turule toodud A. Le Coq Speciali pudeliga. Dry ICE ainulaadne pudelikuju töötati välja A. Le Coqi tootearenduse ja pudelitootja O-I Production Estonia AS spetsialistide koostöös.

Jaga uudist