Avaleht / Uudised / A. Le Coq toetab kutseharidusõppureid 80 000 krooniga

A. Le Coq toetab kutseharidusõppureid 80 000 krooniga

8. september 2009

Varasemad uudised

AS A. Le Coq kuulutas välja 1. septembril Tartu ja Võrumaa kutsehariduskeskuste õpilastele avaliku stipendiumikonkursi, mille raames toetatakse kahte edukamat õlletööstuses vajaliku eriala kandidaati õppeaasta jooksul 40 000 eesti krooniga.

Tänavu kolmandat aastat toimuva stipendiumikonkursi eesmärk on toetada Tartu Kutsehariduskeskuse ja Võrumaa Kutsehariduskeskuse edukaid õppureid joogi- ja õlletööstuses nõutud erialadel nagu mehhatroonika, infotehnoloogiasüsteemid ning elektriku ja lukksepa erialad. Ühe stipendiumi suurus on 40 000 krooni, mis määratakse üheks õppeaastaks ja makstakse välja igakuiselt.

AS A. Le Coq juhi Tarmo Noobi sõnul sai stipendiumi traditsioon alguse 2007. aastal, mil oli tugev mehhatroonika spetsialistide põud õlletööstuses. „Täna pole olukord spetsialistide osas niivõrd kriitiline, kuid andekad tehnoloogid on alati joogitööstuses hinnatud ressurss,” ütles Noop.

Ettevõtte sõnul on A. Le Coqi stipendiaadil võimalus teha ettevõttes erialast praktikat ning pärast õpinguid vaba koha olemasolul A. Le Coq õlletööstuses tööd saada. „Varasem kogemus näitab, et stipendiaatide huvi praktika vastu on suur ning enamik sponsoreerituid meie tööstuses ka kätt proovib,” lausus Noop. Ta lisas, et kuigi tööpakkumine pole garanteeritud, püüab ettevõte tuleviku perspektiivis oma mahuka toetusega noortes ja andekates spetsialistides edumeelse ja potentsiaalse tööandaja kinnistuda.

Tartu Kutsehariduskeskuse tööstustehnoloogia osakonna juhataja Peeter Grichini sõnul on A. Le Coqi stipendium õpilastele äärmiselt stimuleeriv faktor. „Arvestades, et A. Le Coq on täna ainus Kutsehariduskeskuse sponsor, siis on stipendiumile ja sellega kaasnevale praktikavõimalusele selle võrra tihedam konkurents,” ütles Grichin.

Grichini hinnangul pole A. Le Coqi stipendiumi eesmärk lõppkokkuvõttes kaadri värbamine, kuivõrd pigem mehaatroonika eriala ja elukutse propageerimine. „Tõenäoliselt on kihutustöö ehk mõneti ka vilja kandnud, sest noormeeste hulgas on mehhatroonika eriala muutumas iga aastaga populaarsemaks,” lausus Grichin. Ta lisas, et tänavu võttis Tartu Kutsehariduskeskus suure nõudluse tõttu mehhatroonika erialale vastu esialgselt planeeritud 15 õpilase asemel ligi 30 uut õpilast.

Eelmise aasta stipendiaadi, Võrumaa Kutsehariduskeskuse õpilase, Ahto Puuseppa sõnul oli A. Le Coqi stipendium eelkõige innustavaks teguriks õppetöös. „Ühest küljest oli tegu finantsilise abiga õppimise kõrval, aga teisest küljest tõstis see oluliselt motivatsiooni end mehhatroonika valdkonnas täiendada ja arendada,” ütles Puusepp. Ta lisas, et stipendiumi juures oli boonuseks ka praktikavõimalus koos suvise töökogemusega, mis andis reaalse ülevaate ja põhjaliku koolituse joogi- ja toiduainetetööstusest.

Stipendiumi annab välja AS A. Le Coq koostöös Tartu Kultuurkapitaliga. Stipendiumi taotlemiseks tuleb 1. oktoobriks 2009 esitada Tartu Kultuurkapitalile taotlus koos elulookirjelduse, seniste õpingutulemuste kokkuvõtte ja koolipoolse soovituskurjaga. Stipendiumi määrab seitsmeliikmeline stipendiumikomisjon, mille koosseisu kuuluvad neli A. Le Coqi juhtkonna liiget, üks Tartu Kultuurkapitali esindaja ning üks esindaja nii Tartu kui ka Võrumaa Kutsehariduskeskusest.

Jaga uudist