Avaleht / Uudised / A. Le Coq toetab kutsehariduskeskuse parimaid 160 000 kroonise stipendiumiga

A. Le Coq toetab kutsehariduskeskuse parimaid 160 000 kroonise stipendiumiga

23. oktoober 2007

Varasemad uudised

Eesti suurim joogitootja A. Le Coq andis välja Tartu ja Võrumaa Kutsehariduskeskuse õpilastele stipendiumid koguväärtuses 160 000 krooni. Stipendiumi teeb erakordseks summa suurus, mis on seni Eesti ettevõtete poolt suurim väljaantav stipendium.

Tartu Kultuurkapitali poolt väljakuulutatud A. Le Coq stipendiumite konkursile laekus 1. oktoobriks 2007.a. kokku 14 taotlust. Neli Tartu Kutsehariduskeskuse õpilastelt ning 10 taotlust Võrumaa Kutsehariduskeskuse üliõpilastelt. Stipendiumitele said kandideerida õpilased, kes tudeerivad mehhatroonika, elektriku, lukksepa või infotehnoloogiasüsteemide erialal.

Tartu Kultuurkapitali juhataja Ülle Koppeli sõnul on hea meel näha, et tublid ettevõtted panustavad noorte arengusse ja haridusse. A. Le Coq’i puhul on tegu seni suurima toetajaga. “On väga tähtis, et ettevõtted tunnustavad ja väärtustavad ka kutseharidust ning antakse võimalus ka kutsekeskustes heade tulemuste eest tunnustatud saada,” ütles Koppel. “A. Le Coq’i kui Eesti ühe suurima ettevõtte poolt on seesugune toetus igati tervitatav ning me loodame, et meie koostöö jätkub ka edaspidiste stipendiumite väljaandmisel,” lisas Ülle Koppel.

A. Le Coq’i juhi Tarmo Noobi sõnul hakkab ettevõte alates sellest aastast välja andma stipendiume kutsehariduskeskuste õpilastele. Juubeliaastal väljapandud stipendiumite kogusuuruseks on 160 000 krooni, mis jaguneb neljaks stipendiumiks ehk ühe stipendiumi suurus on 40 000 krooni.  Stipendium määratakse üheks õppeaastaks ning makstakse välja igakuisete osamaksetena. „Usume, et Tartu Kultuurkapitali komisjoni poolt määratud stipendiumid jõuavad õigete inimesteni ning tublidest ja eeskujulikest õpilastest on ka tulevikus palju abi Eesti joogitööstuse arengus,” ütles Noop. Noop lisas, et ettevõttel on hea meel panustada noorte õpingutesse, et seeläbi kindlustada joogitööstuses oskuslik ning väärtuslik tööjõud. „Kes teab, võibolla on tänased stipendaadid mõne aasta pärast olulised töötajad ka A. Le Coq’is,” lisas Noop.

Jaga uudist