Avaleht / Uudised / A. Le Coq toetab aasta noorsportlast kergejõustiklast Kaire Leibakut 1 miljoni krooniga

A. Le Coq toetab aasta noorsportlast kergejõustiklast Kaire Leibakut 1 miljoni krooniga

29. jaanuar 2009

Varasemad uudised

AS-i A. Le Coq noorsportlase stipendiumi pälvis 2006. aasta juunioride maailmameister ja eelmisel aastal Pekingi olümpiamängudel 10. koha pälvinud kolmikhüppaja Kaire Leibak. „Kaire järjepidev areng ja head tulemused ka täiskasvanute klassis lubavad arvata, et tegemist on meie hetke perspektiivikaima kergejõustiklasega,” märkis A. Le Coqi juhataja Tarmo Noop täna Swissôtelis peetud pidulikul tseremoonial.

Noop lisas, et noorsportlaste viimaste aastate medalivõidud on kindlasti märk ka meie spordi arengust ning noortega tehtavast maailmatasemel tööst. „Lihtne arvutus näitab, et Eesti sportlaste eelmisel aastal võidetud 131-st medalist said noorsportlased pea kaks kolmandikku ehk tervelt 78,” rõhutas Noop. „Samas on noortesport ja noorsportlaste toetamine jätkuvalt ka meie spordi teravamaid probleeme, kus ilma sponsortoetuseta on keeruline maailmatasemele pürgida ning seda just eriti tänases keerulises majanduslikus olukorras. Seepärast on A. Le Coq võtnud noortespordi toetamise endale südameasjaks,” märkis Noop.

Maikuus 22-aastaseks saav Kaire Leibak on 2006. aasta juunioride maailmameister. Tookord Pekingis kulla toonud 14.43 püsib tänaseni Eesti rekordina. Eelmisel aastal Pekingi olümpiamängudel teenis Leibak lõppvõistlusel hüpatud 14.13-ga igati kiiduväärse 10. koha. Lõppvõistlusele pääses Leibak mitmete tugevate konkurentide ees kvalifikatsioonivõistluse avavoorus hüpatud 14.19-ga.

2005. aasta Euroopa noorte olümpiapäevadel võitis Leibak kuldmedali nii kaugus- kui kolmikhüppes. 2005. aasta noorte maailmameistrivõistlustel teenis ta kolmikhüppes 2. koha. Järjepidevust arengus näitas pärast juunioride maailmameistriks tulekut 2007. aasta U20 Euroopa meistrivõistlustel võidetud kuldmedal kolmikhüppes. Kaire Leibaku treenerid on Mehis ja Kersti Viru.

„Kaire Leibak on olnud üliedukas nii noorte kui juunioride klassis. Tegemist on sportlasega, kes on vaatamata oma noorusele tõusnud meie parimaks naiskergejõustiklaseks ja üleüldse üheks perspektiivikamaks sportlaseks. Loodame temast järgmiste aastate jooksul kuulda veel väga palju,” tunnustas Noop ja lisas, et seekordse preemiasaaja näol tuleb eraldi rõhutada veel kaht asjaolu: „Esiteks sai A. Le Coqi preemia esmakordset õrnema soo esindaja ja teiseks tuli preemia meie ettevõtte kodulinna Tartusse.”

AS A. Le Coq asutas iga-aastase stipendiumi kuni 21-aastasele noorsportlasele 2006. aastal, et väärtustada senisest enam noortesporti. Stipendiumi pälvib igal aastal üks noorsportlane, kes on näidanud rahvusvahelisel tasemel tipptulemusi ning soovi ja võimekust pürgida tippspordis suursaavutuste poole. Stipendiumi saaja selgitatakse noormeeste ja neidude ühises kategoorias Eesti Spordiajakirjanike Liidu ja Eesti spordialaliitude valiku tulemusena. Esimene stipendiaat oli 2007. aastal maadleja Heiki Nabi ja eelmisel aastal purjetaja Deniss Karpak. AS A. Le Coq parima noorsportlase valikuprotsessis ei osale. “Soovisime anda stipendiumi näol oma selge panuse noortespordi edendamisesse,” kinnitas Noop.

Jaga uudist