Avaleht / Uudised / A. Le Coq taaselustab ajaloolise õlle Imperial

A. Le Coq taaselustab ajaloolise õlle Imperial

2. aprill 2013

Varasemad uudised

Eesti suurim õlletootja A. Le Coq toob turule kaks uut ajaloolist õlut – Imperial Ale ja Imperial Gold. Eriliseks teeb uued õlled asjaolu, et need on pruulitud vanade retseptide järgi ning ajaloolise kujuga pudelisse, millest valmistati jooki ka 100 aastat tagasi Vene keisrikojale.

“Paljude jaoks on teadmata fakt, et 1912. aastal krooniti A. Le Coq Vene keisrikoja ametlikuks õukonnavarustajaks ning Tartus pruulitud Imperial Extra Double Stout õllesid müüdi üle kogu Vene impeeriumi,” ütles A. Le Coqi juht Tarmo Noop.

Tema sõnul otsustas A. Le Coq ajaloolised traditsioonid taaselustada ja ühendada kroonitud peadele mõeldud õlleretsept kaasaegse tehnoloogiaga. Imperial-sarjas jõuab poelettidele kaks uut õlut: klassikaline lager-tüüpi Imperial Gold ning pinnakääritusmeetodil valmistatud Imperial Ale. Tarmo Noop lisas, et taaselustatud ajalooline õlu  läheb A. Le Coqi poolt kingitusena teele kõigile Euroopa kuningakodadele.

Imperial Ale on rikkaliku maitsebuketiga pinnakääritusmeetodil valmistatud õlu, milles humala ja linnaste  hõrk ning mõrkjas maitse on seatud täiuslikku tasakaalu. Uus Imperial Gold on küllusliku ja täidlase maitsega lager-tüüpi õlu, millel on tänu Šotimaalt tarnitud hinnalistele linnastele sügavkuldne värvus ning tihe vaht.

Uued õlled on villitud unikaalsesse 0,4-liitrisesse pruuni erikujulisse klaaspudelisse, mille väljatöötamisel oli eeskujuks sajandivanune Imperial Extra Double Stouti pudel. Õllede soovituslikuks jaehinnaks on 0.89-0.95 € ning poodidesse jõuavad need aprilli esimese nädala jooksul.

Jaga uudist