Avaleht / Uudised / A. Le Coq investeeris ligi 17 miljonit krooni uude mahlatootmisliini

A. Le Coq investeeris ligi 17 miljonit krooni uude mahlatootmisliini

2. detsember 2010

Varasemad uudised

Eesti suurim joogitootja A. Le Coq hakkab esimesena Eestis tootma kaheliitristes perepakendites mahlajooke Aura Fresh. Ettevõte investeeris uue liini soetamisse ligi 17 miljonit krooni ning soovib kasvatada oma turuosa mahlatoodete kategoorias 30%-ni.

A. Le Coq’i juhi Tarmo Noobi sõnul on tegemist ettevõtte jaoks selle aasta suurima investeeringuga ning otsus soetada uus liin tulenes turuolukorrast, kus on ilmselge nõudlus suurtes pakendites mahlajookide järele. „Uuringufirma Nielseni andmetel moodustab 2-liitriste pakendite osakaal mahlaturul veidi üle veerandi ning näeme, et A. Le Coq’il on potentsiaali sellest turust osa saada ning suurendada oma turuosa 30%-ni,” ütles Noop. Noop lisas, et hetkel kuulub Nielseni andmetel A. Le Coq’ile 2010. aasta keskmisena 22% kartong-pakendis mahla turust.

Noobi sõnul müüvad hetkel Eestis 2 liitrises pakendis mahlu vaid välismaised tootjad ning A. Le Coq on esimene kohalik tootja, kes pakub tarbijale võimalust osta mahlatooteid suures perepakendis. Ta lisas, et uus liin võimaldab A. Le Coq’il suurendada mahlajookide tootmist võrreldes varasemaga poolteist korda. „Investeering muudab meie ettevõtte töö ka kulu-efektiivsemaks,” rääkis Noop.

Aura Fresh mahlajoogi perepakendis toodetakse kuute erinevat maitset: apelsini-, punase viinamarja-, jõhvika-, metsamarja, pirni-õuna ja multimahlajooki. Perepakendis mahlajookide orienteeruv hind kaupluses on 22,90-25,90 krooni.

Aura Fresh mahlajoogid on osa Aura naturaalsete ja tervislike jookide tooteperekonnast, kuhu kuulub lai valik mahlu, nektareid ja mahlajooke, lisaks veel veed.

A. Le Coq on esimene Eesti ettevõte, kes on pälvinud rahvusvaheliselt tunnustatud Euroopa toidu- ja joogikultuuri Aurum auhinna, millega tunnustatakse ettevõtteid või üksikisikuid, kes aitavad kaasa Euroopa piirkondliku toidu- ja joogikultuuri arendamisele ja säilitamisele. A. Le Coq pälvis väärika auhinna tänu ettevõtte ajaloolisele taustale ning kohalike Eesti traditsiooniliste jookide tootmisele nagu kali, Kelluke ja Limonaad.

A. Le Coq on Eesti suurim joogitootja, kelle toodete sortimendis on 10 tootegruppi, neist suurimad on õlu, vesi, mahl ja karastusjook. A. Le Coq’i olulisemateks brändideks on A. Le Coq, Fizz, Aura ja Limonaad.

Jaga uudist