Avaleht / Uudised / A. Le Coq hakkab tootma vitamiinivett Vitamineral Water

A. Le Coq hakkab tootma vitamiinivett Vitamineral Water

6. mai 2014

Varasemad uudised

A. Le Coq siseneb veeturul uude kategooriasse, hakates tootma mineraalide ja vitamiinidega rikastatud vett Vitamineral. Esialgu tuleb sarjas turule kaks toodet – füüsilist aktiivsust toetav Power Performance ning vaimset tegevust toetav Mental Performance. Uued veed annavad 50–100% inimese igapäevasest vitamiinivajadusest ning sisaldavad ainult puuviljasuhkrut.

A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi sõnul on veeturul näha selget trendi maitsestatud ja lisandväärtusega vete tarbimise suunas.

“Valdavalt on turul populaarsed maitsestatud veed, kuid üha enam oodatakse veelt lisaks heale maitsele ka kasulikkust sinna lisatud vitamiinide või mineraalide näol,” ütles Noop.  “Näiteks üks vesi meie sarjas sisaldab vajalikke vitamiine ja mineraale füüsilise aktiivsuse toetamiseks ning teisele joogile on lisatud vitamiine ja mineraale vaimse tegevuse stimuleerimiseks,” tõi Noop välja Vitaminerali kasutegurid lisaks janukustutamisele.

Ta lisas, et vitamiinivete kategooria on kogu maailmas kasvav trend ning seetõttu otsustati uude segmenti siseneda ka Eestis.

Huvi lisandväärtusega vee tarbimise vastu kinnitab ka aprillis Turu-uuringute poolt läbiviidud 15–45 aastaste eestlaste pudelivee tarbimise uuring. Uuringu teostaja Tõnis Stambergi sõnul arvavad ligikaudu pooled vastanutest (51%), et nende igapäevases toidus on vitamiine vähe ning 63% vastanutest leidsid, et nad peaksid tarbima senisest rohkem vitamiine kas siis teadlikult toitu valides või siis eraldiseisvana. Kusjuures kõrge vitamiini- ja mineraalainete sisaldusega pudelivett ostaks enda hinnangul kindlasti või tõenäoliselt 71% vastanutest. “Sellest võime järeldada, et inimestele on nende igapäevane vitamiinitarbimine oluline ning nad peavad tähtsaks vitamiinisisaldust oma igapäevases menüüs ja on valmis neid ka lisaks tarbima näiteks joodavast veest,” järeldas Stamberg.

Vitaminerali sarjas tuleb turule kahe erineva maitse ja toimega toodet. Värskendava greibi-sidrunheina maitsega füüsilist aktiivsust toetav Power Performance sisaldab B3-, B6-, B12- ja C-vitamiini ning magneesiumi, mis aitavad kaasa normaalsele energiavahetusele ning annavad oma panuse väsimuse ja kurnatuse vähendamiseks. Joogis sisalduv tsink paneb õla alla normaalsele makrotoitainete ja süsivesikute ainevahetusele ning valgusünteesile.

Pohla ja rohelise tee maitseline vaimset tegevust toetav Mental Performance aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele tänu joogis sisalduvate B3-, B7- ja B12-vitamiini ning magneesiumiga. Lisatud B5 vitamiin aitab kaasa vaimsele jõudlusele ja kaltsium paneb õla alla normaalsele närviülekandele ja lihaste tööle. Mõlemas joogis on kasutatud ainult puuviljasuhkrut.

Uued joogid tulevad turule 0,75-liitrises pudelis ning orienteeruvaks hinnaks on 0,99  eurot.

Jaga uudist