Avaleht / Uudised / A. Le Coq avalikustab järjekordsed kutsehariduse stipendiumi saajad

A. Le Coq avalikustab järjekordsed kutsehariduse stipendiumi saajad

29. oktoober 2012

Varasemad uudised

Eesti suurim joogitootja A. Le Coq korraldab koostöös Tartu Kultuurikapitaliga juba kuuendat aastat stipendiumikonkursi, mille raames saavad toetust Tartu ja Võrumaa kutsehariduskeskuste õpilased. Täna pärjatakse 2600-eurose stipendiumiga need kaks õpilast, kelle eriala on vajalik nii õlle- kui karastusjoogitööstuse seisukohast ning kes oma õpitulemustes on saavutanud parimaid tulemusi.

A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi sõnul on stipendiumi eesmärgiks jätkuvalt innustada noori õpilasi oma õppetöös – just neid, kes on valinud endale erialaks midagi mehhatroonika või näiteks infotehnoloogiasüsteemide vallast. “Tahame näidata, et hindame jätkuvalt andekaid noori tehnolooge ning loodame, et antud stipendium on heaks motivaatoriks Tartu ja Võrumaa kutsekooli õpilastele,” lisab ta. “Joogitööstus ei saaks toimida eriala spetsialistideta, seepärast toetamegi õppureid, kes on valinud ala, mida tulevikus näiteks A. Le Coqis rakendada saab,” selgitab Noop.

Nende aastate jooksul, mil A. Le Coq koos Tartu Kultuurikapitaliga stipendiumit välja andnud on, on stipendiaadid meelsasti kasutanud võimalust tulla ka A. Le Coqi praktikale. Tarmo Noop ütles, et see on õpilastele andnud reaalse võimaluse koolis õpitut omal käel järgi proovida. Samuti on positiivset tagasisidet praktikale andnud ka eelmiste aastate stipendiaadid.

Praktika vastu on suur huvi seegi aasta ning kindlasti on siin oma osa sellel, et varasemate stipendiaatide seas on nii mõnigi endale A. Le Coqis töökoha kindlustanud.

“Kindlasti jätkame stipendiumikonkursiga ka järgmisel aastal,” ütles Noop. “Koolide poolt tulnud tagasiside näitab, et aastatega on huvi antud tehniliste erialade vastu tõusuteel olnud ja kui stipendium on seda mingilgi määral mõjutanud, on meil selle üle ainult hea meel,” lisab ta lõpetuseks.

Stipendiumite üleandmine toimub täna, 29.10.2012, kell 16:00 A. Le Coq’i õllemuuseumis. Ühe stipendiumi suurus on 2600 eurot ning see määratakse üheks õppeaastaks ja makstakse välja igakuiselt.

A. Le Coq’i stipendium on asutatud 2007. aastal Tartu Kultuurkapitali juurde kuuluva Olvi Fondi poolt. A. Le Coq’i stipendiume makstakse Tartu ja Võrumaa Kutsehariduskeskuste mehhatroonika, lukksepa või infotehnoloogiasüsteemide õpilastele, kes on oma õpingutesse ja töössesuhtumisega eeskujuks oma kaasõpilastele ja võimalusel leiavad rakendust joogi- ja õlletööstuses.

Iga-aastaselt määrab stipendiumi seitsmeliikmeline stipendiumikomisjon, mille koosseisu kuuluvad neli A. Le Coqi juhtkonna liiget, üks Tartu Kultuurkapitali esindaja ning üks esindaja nii Tartu kui ka Võrumaa Kutsehariduskeskusest.

Jaga uudist