Avaleht / Uudised / A. Le Coq alustas Tšehhi-tüüpi õlle A. Le Coq Pils tootmist

A. Le Coq alustas Tšehhi-tüüpi õlle A. Le Coq Pils tootmist

4. märts 2011

Varasemad uudised

A. Le Coq alustas uue heleda õlle A. Le Coq Pils tootmist, mille maitse on Tšehhi õlledele iseloomulikult tugev ja humalane. Erilist maitsenüanssi annavad õllele retseptuuris kasutatud Tšehhi humalad. Jaanuaris Turu-uuringute AS’i poolt läbiviidud uuringust selgus, et üle poole õlut joovatest Eesti elanikest sooviksid proovida rohkem teiste maade traditsioonide järgi valmistatud õllesid ning kõige suurem huvi on just Tšehhi-tüüpi õllede vastu.

A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi sõnul soovib ettevõte uue õllega pakkuda tarbijatele vaheldust ja teistsugust maitseelamust ning tutvustada tuntud õllemaa traditsioone. “Kuna tšehhid on maailma suurimad õlletarbijad ning nende õlu ja õllekultuur on väga rikkalik, otsustasime tuua turule Tšehhi-tüüpi õlle Pils,” selgitas Noop turuletuleku põhjuseid. Ta lisas, et Pils on üks maailma populaarseim lager tüüpi õlu, mis töötati välja 1842. aastal Tšehhi õllelinnas Plzen. Eestlastele on pils-tüüpi õlled tuntud ka Pilsneri ja Pilseneri nime all. “Eesti turul olevate Tšehhi importõllede hea esindatus esitab meile kindlasti tõsise väljakutse, kuid usun, et saavutame aasta lõpuks Tšehhi-tüüpi õllede hulgas tugeva positsiooni,” ütles Noop.

Noop rääkis, et enne uue õllega turule tulemist viidi läbi uuring, kus sooviti teada tarbija ootusi ja maitse eelistusi uute õllede osas. Turu-Uuringute poolt läbiviidud küsitlus näitas seda, et tarbijad on valmis lisaks olemasolevatele õlledele proovima ka teiste rahvaste traditsioonide järgi valmistatud õlut. “Tulemused näitasid, et tuleme turule õigel ajal ja õiget tüüpi õllega, sest üle poole õllejoojatest on valmis Tšehhi-tüüpi õlut tarbima,” ütles Noop.

Turu-uuringute ASi uuringujuhi Iivi Riivits-Arkonsuo sõnul viidi jaanuaris Eesti täiskasvanud elanike seas läbi küsitlus saamaks teada elanike ootusi teiste riikide õllede osas. Tulemused näitasid, et 51% õlut joovatest Eesti elanikest arvab, et meil võiks olla rohkem saadaval teiste rahvaste traditsioonide järgi valmistatud õlut ning enim ollakse valmis maitsma Tšehhi õlletootmistraditsioonide järgi valmistatud õllesid. “Kui küsiti, millist õlut soovitakse kõige rohkem proovida, kas Tšehhi, Inglise või Vene õlut, siis 52% vastajatest valiks Tšehhi õlle, 21% Inglise, 7% Vene õlle ja 20% ei prooviks ühtegi neist” ütles Riivits-Arkonsuo. Ta täpsustas, et küsitlustulemused näitasid ka seda, et kui Tšehhi-tüüpi õlut valmistaks tuntud ja usaldusväärne Eesti tootja, prooviks seda kindlasti 75% Eesti õllejoojatest.

A. Le Coq Pils on Tšehhi-tüüpi hele kvaliteetõlu, mille valmistamisel kasutatud Tšehhi päritolu humal muudab õlle värvuse kuldseks ning annab tugevama ja jõulisema maitse. Uus õlu on pakendatud 0,5 liitrisesse rohelisse klaaspudelisse ning pindisesse purki.

Jaga uudist