Avaleht / Uudised / A. Le Coq alustab Eesti esimese maisiõlle A. Le Coq Maiź tootmist

A. Le Coq alustab Eesti esimese maisiõlle A. Le Coq Maiź tootmist

4. mai 2010

Varasemad uudised

A. Le Coq alustab esmakordselt Eestis maisiõlle A. Le Coq Maíz tootmist, mille valmistamisel on 20% linnastest asendatud maisilinnastega. Maíz on kerge hele suvine õlu, mis on villitud 0,33 liitrisesse klaaspudelisse ning on saadaval ka unikaalse 6-pakina.

A. Le Coq’i juhataja Tarmo Noobi sõnul soovitakse uue õlle näol pakkuda tarbijatele eksootikat, kuna maisiõlu on eeskätt populaarne lõunamaades. „Need, kes on käinud näiteks Mehhikos või Peruus on kindlasti maisiõllega kokku puutunud, kuna sealses piirkonnas on see õlu väga tavapärane jook,” ütles Noop. Noobi sõnul on maisiõlle valmistamisel asendatud viiendik linnastest maisilinnastega, mis muudab õlle maitseomadustelt kergeks ning seetõttu sobib jook hästi ka mõne piprasema roa täienduseks.

A. Le Coq’i eesmärgiks on jätkuvalt olla Eesti õlleturul suuna rajajaks ning pakkuda tarbijatele erakordsust. „Maíz õlu on Eestis selgelt ainulaande õlu ning usun, et see rikastab poodides pakutavat Eesti õllede valikut ning näitab tarbijatele iidse joogi erinevaid külgi ning mitmekesisust,” ütles Noop. Noop lisas, et sel aastal on ettevõte lisaks uuele maisi õllele turule toonud ka kolmekordselt filtreeritud super-premium klassi kuuluva õlle A. Le Coq Premium Extra.

Uue õlle puhul on tegemist kerge suvise õllega, alkoholisisaldusega 4,6%, mis on pakendatud 0,33 liitrisesse klaaspudelisse. Lisaks üksikpudelile on õlu saadaval ka Eestis ainulaadse 6-pakina. Uue õlle soovituslikuks hinnaks poes on ca 9,90 krooni.

Jaga uudist