Avaleht / Uudised / Kammerkoor A. Le Coq annab Tartus oma kõigi aegade suurejoonelisema juubelikontserdi

Kammerkoor A. Le Coq annab Tartus oma kõigi aegade suurejoonelisema juubelikontserdi

10. detsember 2009

Varasemad uudised

Kammerkooril A. Le Coq täitus tänavu sügisel kümme tegevusaastat, sünnipäeva tähistab koor suurejoonelise juubelikontserdiga Tartu Ülikooli Ajaloo Muuseumi Valges saalis 12. detsembril algusega kell 16:00.

Kammerkoori dirigent Eve Paap võttis kümme aastat kokku sõnadega: „Palju on küll tehtud, rohkem on veel teha.” „Kümme aastat on suudetud koos püsida ja viimastel aastatel koosseisu ka tublisti kasvatada,” ütles Paap. „Seda kõike tänu koori vaimule, mis on ilmselt osa Tartu vaimust ja ühtekuuluvustundele, meie käibivatele sisenaljadele ning kogu ilusatest inimestest koosnevale kollektiivile,” kirjeldas Paap A. Le Coq kammerkoori sisekliimat. Koori humoorikaks tunnuslauseks ongi „ilusate inimeste koor”.

Dirigendi sõnul on juubelikontsert kavandatud tavapärasest mahukam. „Esimene, klassikalisem pool hõlmab nii rahvalauluseadeid, inglise barokkmuusikat kui ka tänapäevast heliloomingut eesti ja vene heliloojatelt, teises pooles kõlab kergem muusika, muuhulgas ka Laululahingus koori poolt esitatud laulud,” kirjeldas Paap juubelikontserdi programmi. Kammerkoori saadab instrumentalist Lauri Lehtsaar.

A. Le Coq juhi Tarmo Noobi sõnul toetab ettevõte kammerkoori, et aidata kaasa kultuurivaldkonna arengule. „Üks suurettevõte saavutabki edu ainult tänu ühiskonna positiivsele toetusele,” ütles Noop. „Seetõttu iga eduka ettevõtte võimalus on olla sotsiaalselt vastutustundlik ja aidata neid valdkondi, mida ei ole piisavalt rahastatud,” lausus Noop. Ta lisas, et jätkuvalt on ettevõtte jaoks oluline ka just Tartu piirkonna arengusse panustamine.

Koori dirigendi Eve Paap sõnul on kammerkoori kooskäimise eesmärgiks ilusa ja huvitava muusika laulmine. „Kuna hea muusika ei tunne žanri- ega ajastupiire, siis kuulub koori repertuaari muusikat barokist tänapäevani, vaimulikust muusikast populaarsete armastuslauludeni, kergest muusikast suurvormideni ja Eesti heliloojate loomingust Ladina-Ameerika muusikani,” kirjeldas Paap.

Tänavu kevadel võttis koor osa ETV populaarsest „Laululahingust”, kus jõuti välja poolfinaali. „Eelmise hooaja kevad oli koori ajaloos üldse sündmusterohkeim, sest lisaks telesaatele osaleti veel Eesti Lipu 125. sünnipäeva üritustel Otepääl, Laulupeotule teelesaatmisel Tartus ja Rannu-Jõesuus ning Urmas Sisaski oratooriumi Pro Patria ettekandel Võidusamba avamisüritusel Tallinnas,” tunnustas dirigent koori tänavust aktiivsust.

Kammerkoor A. Le Coq alustas tegevust 1999. aasta sügisel Tartus. Koori loojateks on dirigent Eve Paap ja koormeister Laidi Heinmets. Alates 2007. aastast on koormeistriks ja hääleseadjaks Liina Kõiv. Kooris osaleb 36 lauljat, koosseisus on palju Tartule iseloomulike tegevusalade esindajaid nagu õpetajad, teadlased, tudengid. Alates kammerkoori loomisest toetab selle tegutsemist AS A. Le Coq.

Jaga uudist