Avaleht / Uudised / Hea tahte lepe: A. Le Coq näitab koos mitme toidu- ja joogitootjaga eeskuju, vähendades veelgi oma toodete suhkrusisaldust

Hea tahte lepe: A. Le Coq näitab koos mitme toidu- ja joogitootjaga eeskuju, vähendades veelgi oma toodete suhkrusisaldust

12. aprill 2019

Varasemad uudised

Eesti toidu- ja joogitootjad tutvustasid 11. aprillil avalikkusele hea tahte lepet, millega nad kinnitavad oma järjepidevat tööd lisatud suhkrute vähendamiseks toodetes. Aastaks 2020. vähendavad tootjad 2015. aastaga võrreldes jookidesse lisatud suhkrute hulka 10% ja 2025. aastaks 15%. Selle sammuga ühinetakse nii Maailma Terviseorganisatsiooni kui ka Euroopa Komisjoni üleskutsega.

A. Le Coqi turundusjuht Katrin Vernik tutvustas Toiduliidu pressikonverentsil Traditsioonilise Limonaadi lugu ja selle tootearenduslikku tausta. Limonaad on A. Le Coqi portfellis pika traditsiooniga toode, mille puhul joogitootja on võtnud riski vähendada väikeste sammudega retseptis olevat suhkrukogust. „Tarbijad armastavad olemasoleva toote maitset ja tootjalt nõuab selle kallale minek suurt julgust,“ selgitas Vernik. Tema sõnul on uute toodete turule toomine selles aspektis oluliselt lihtsam, aga ka siin tuleb luua lisandväärtust, et tarbija aktsepteeriks, et toode on vähem magus. A. Le Coqi tootearenduses on võetud selge suund tuua turule ennekõike vähendatud suhkrusisaldusega või isegi suhkruvabu tooteid. Ka pakendite märgistusel on olemas selge info, kui suur on lisatud suhkrute hulk tootes.

„Tootjatena oleme tarbijast sammukese ees, sest uue maitsega harjumine võtab inimestel aega. Kui uute toodete puhul on võimalik panna tootesse oluliselt vähem suhkrut, siis traditsioonilistes toodetes tuleb suhkrukogust vähendada tasapisi, et tarbija toodet ei hülgaks,“ sõnas Toiduliidu juht Sirje Potisepp.

Hea tahte leppe, millega on praeguseks koos Toiduliiduga ühinenud üksteist ettevõtet, leiab Toiduliidu kodulehelt.

„Oleme avatud ja ootame leppega liituma ka teisi ettevõtteid, samuti riigiasutusi ja organisatsioone, et ühiselt aidata kaasa Eesti inimeste tasakaalustatud toitumisele,“ sõnas Toiduliidu juht Sirje Potisepp.

Lisatud suhkrute vähendamise hea tahte leppele on aluse pannud Toiduliit koos toidu- ja joogitööstuse ettevõtetega: A. Le Coq AS, Coca-Cola Balti Jookide AS, Coca-Cola HBC Eesti AS, Farmi Piimatööstuse AS, Largo AS, Orkla Eesti AS, Saku Õlletehase AS, AS Salvest, Tere AS, Valio Eesti AS, Viru Õlu AS.

Jaga uudist