Avaleht / Uudised / Eesti parim õllesommeljee 2014 on Urmas Linnamägi

Eesti parim õllesommeljee 2014 on Urmas Linnamägi

27. november 2014

Varasemad uudised

26. novembril valiti Estonia Talveaias teist korda Eesti parim õllesommeljee. Tiitli pälvis Urmas Linnamägi, teise koha saavutas Oskar Pihlik, kolmanda koha Marko Mägi ning neljandaks jäi Allan Repp. Kokku võistles parima õllesommeljee tiitli nimetuse eest 38 Eesti tippsommeljeed, baarmeni ja õlleeksperti. Eesti Parim Õllesommeljee 2014 võistlust korraldab teist aastat järjest Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon koostöös A. Le Coqiga. Esimese Õllesommeljee 2013 tiitli võitis Kristjan Markii.

Võitja Urmas Linnamägi lausus pärast finaalivõitu, et valmistus võistluseks nagu sommeljee ikka – rohkelt raamatuid lugedes ja erinevaid õllesid maitstes. Mehel on õllealaseid kogemusi  piisavalt – ta on õppinud Londoni õlleakadeemias ning korraldanud Veinipööningul ka ise õllekoolitusi. “Plaanin avada veel sel aastal Kalamajas  erinevaid õllesorte pakkuva kaupluse, kus minu õllealastest teadmistest on kasu nii õlleekspertidest kundedele kui neile, kes õllega alles tutvust sobitavad,” ütles Linnamägi.

Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni presidendi Kristel Nõmmiku sõnul on tipptasemel õllesommeljee võistluse korraldamine maailma mastaabis endiselt erakordne. “Eesti on Baltikumi ja Skandinaavia joogiasjatundjate taseme tunnustamisel liidrirollis,  juba teist aastat toimuv sommeljeede jõukatsumine näitab, et oleme joogikultuuri arendamisel naabritest sammu ees,” ütles Nõmmik. Ta lisas, et väärilise tähelepanu pööramine õllele kui joogikategooriale tõstab serveerimise-, teeninduse- ning joogikultuuri taset Eestis veelgi.

Zürii esimees Kristjan Päeske tõi positiivse poole pealt välja suure huvi teist aastat korraldatava võistluste vastu. “Rõõm on näha, et huvi õllemaailma vastu on kasvav ning üldpilt on liikumas kvantideedilt kvaliteedile“ ütles Päeske.

A. Le Coq’i juht Tarmo Noop ütles, et teist aastat järjest riigi parima õlleasjatundja selgitamine viib edasi kogu Eesti õllekultuuri. “Mul on hea meel, et õlle kui kategooria tundmine on jõudnud tippsomeeljeede tasemele, mis tõstab õllede serveerimise ja toiduga sobitamise taset Eesti toidukohtades veelgi,” ütles Noop. Ta lisas, et Beer Stari projektiga alguse saanud koolitusest, mille käigus on enam kui tuhandele baarmanile üle Eesti õpetatud õlut õigesti serveerima, on välja kasvanud aasta kõige olulisem võistlus, kus tihedas konkurentsis selgub parim õlleekspert. Eesti parima õllesommeljee valimiste algataja on Eesti esimene koolitatud õllesommeljee Kristjan Peäske, kes on koostöös A. Le Coqiga viimased kaks aastat vedanud Eestis õllekultuuri arendamise projekti Beer Star.

Eesti Parim Õllesommeljee 2014 võidufond on väärtuses 1000 eurot, võitja auhinnaks on õllereis Belgiasse.

Eesti Parim Õllesommeljee 2014 võistlusi korraldab Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon koostöös A. Le Coqi õllekultuuri arendamise kvaliteetmärgiga Beer Star. Õllesommeljee võistlus on traditsioon, mis toimub iga aasta novembris.

Jaga uudist