Avaleht / Uudised / Eesti kali arvati rahvusvahelise elustiiliajakirja Esquire poolt kümne parima alkoholivaba õlle hulka

Eesti kali arvati rahvusvahelise elustiiliajakirja Esquire poolt kümne parima alkoholivaba õlle hulka

25. juuli 2017

Varasemad uudised

Rahvusvaheline meeste elustiiliajakiri Esquire on oma juulinumbris loetlenud kümme parimat alkoholivaba õlut või sellelaadset toodet. Edetabelisse pääses ka Eesti joogitootja A. Le Coqi Imperial kvass.

Ajakiri toob välja, et üldjuhul ringleb alkoholivabade õllede ümber erinevaid nalju ja eelarvamusi, mis väidavad, et tegu pole justkui päris õllega. Paljudel juhtudel peab see paika, aga siiski leidub käputäis pruulikodasid, kes oskavad teha häid alkoholivabu õllesid või sellelaadseid tooteid. Üks niisugustest on ajakirja hinnangul A. Le Coq Imperial Kvass, mis jagab edetabelit mitme üleilmselt tuntud õlletootja, nagu Weihenstephaner, Paulaner, Mikkeller, BrewDog, Clausthaler jt, alkoholivabade toodetega.

Eesti kalja puhul hinnati selle sügavmusta värvi ja kõrgelt karamelliseeritud leiva maitset, mis on saavutatud tänu traditsioonilisele valmistamismeetodile. Lisaks toob ajakiri välja, et kali on tänapäeva maailmas suhteliselt haruldane ja seda toodavad väga vähesed pruulikojad, mis teebki 0,5%-lise Eesti kalja veelgi erakordsemaks.

Esquire on USA päritolu rahvusvaheline meeste elustiiliajakiri, mida loetakse pea 30 riigis.

Täispika artikliga saab lähemalt tutvuda SIIN: http://www.esquire.com/food-drink/drinks/g1569/good-alcoholic-beers/

Jaga uudist