Avaleht / Uudised / Briti saadik Chris Holtby võtab A. Le Coq’is Inglise kuningakoja nimel vastu kasti imperiaalset õlut

Briti saadik Chris Holtby võtab A. Le Coq’is Inglise kuningakoja nimel vastu kasti imperiaalset õlut

19. aprill 2013

Varasemad uudised

Täna külastab Tartus Eesti suurimat õlletootjat Suurbritannia suursaadik Chris Holtby, kes teeb visiidi A. Le Coq’i õllemuuseumisse ja -tehasesse ning võtab kuninganna nimel vastu kasti Imperial Gold’i ja Imperial Ale’i. A. Le Coq Imperial on õlu, millele anti 1912. aastal Venemaa Tsaarikoja ametliku õlle tiitel. Tähistamaks selle ajaloolise brändi tagasitulekut saadetakse Tartust õllekastid teele ka teistele Euroopa kuningakodadele.

“A. Le Coq on olnud oma õllega sada aastat tagasi maailma ühe suurema monarhia ametlik õukonnavarustaja ja taolisi tiitleid pole meie teada teistele Eesti ettevõtetele jagatud,” ütles ettevõtte juht Tarmo Noop. Ta lisas, et A. Le Coq tähtsustab Imperial õllede tagasitoomisega nii oma pärandit kui ka seda, et väärikas õlu sobib kaunistama kroonitud peade pidulaudasid.

Lisaks Inglise kuningakojale saadetakse Tartus pruulitud Imperial Gold ja Imperial Ale  Rootsi, Taani, Hollandi, Hispaania, Luxemburgi, Monaco ja Belgia õukondadele.Tarmo Noop väljendas heameelt, et Imperial õlle turuletoomist austab oma külaskäiguga Suurbritannia suursaadik isiklikult: “Meie jaoks on sellel märgiline tähendus, sest A. Le Coq loodi 1807. aastal just Londonis.”Aprillis Eesti poelettidele jõudnud õlu Imperial on nii retseptuurilt kui pudelilt inspireeritud kunagisest A. Le Coq’i Imperialist , millega sada aastat tagasi õukonnavarustaja tiitel pälviti. “Imperiali pudeli disain on sarnane 19. sajandi alguse pudelile, mis leiti merepõhjast hukkunud laeva lastist ja toimetati meie õllemuuseumisse eelmise aasta kevadel,” ütles Noop.

Ta lisas, et Imperiali õlled on samuti pruulitud vanu retsepte järgides, ühendades traditsioonilised pruulimismeetodid kaasaegse tehnoloogiaga.  “Rõhutaksin ka seda, et üle pika aja on õllesõbral võimalik pinnakääritusmeetodil valmistatud Imperial Ale maitsta, mis rikastab oluliselt tänast õllede valikut,” ütles Noop.

Imperial Gold on küllusliku ja täidlase maitsega kvaliteet-lager, millel on tänu šotimaalt tarnitud hinnalistele linnastele sügavkuldne värvus ning tihe vaht. Imperial Ale on rikkaliku maitsebuketiga pinnakääritusmeetodil valmistatud õlu, milles humala hõrk mõrkjas ja linnaste magus maitse on täiuslikus tasakaalus.

Jaga uudist