Avaleht / Uudised / Aasta logistikategu A. Le Coqile

Aasta logistikategu A. Le Coqile

8. november 2007

Varasemad uudised

Aasta Logistikategu 2007 Suure Auhinna võitis tänavu Eesti suurim joogitööstus A. Le Coq. Auhind anti IX Logistika Aastakonverentsi raames A. Le Coqile üle tootmis – ja tarneahela logistiliste protsesside automatiseerimise eest, millesse ettevõte investeeris kokku 25 milj. krooni. Koos 2006 a. valminud logistikakeskusega moodustab investeering 150 milj. krooni.

Logistika Aastakonverentsi ning konkursi Aasta Logistikategu peakorraldaja Illimar Paul’i sõnul oli Suure Auhinna võitnud A. Le Coq’i üheks eeliseks teiste konkursil osalejate ees protsesside automatiseerimisega saavutatud märkimisväärne kulude kokkuhoid ning tegevuse tõhustamine. Žürii hinnangul on tegu hästi planeeritud ning juurutatud arendusprojektiga, mille saab tuua
eeskujuks kogu Eesti logistikasektorile.
A. Le Coq’i juhataja Tarmo Noobi sõnul oli logistikakeskusesse ja logistilise lahenduse automatiseerisesse tehtud investeering kogu tehase jaoks loogiline ja vajalik, kuna see suurendas oluliselt efektiivsust ning seeläbi ka ettevõtte konkurentsivõimet. „Efektiivsus on täna võtmeküsimus ning üks kindlaid eeliseid
konkurentsis püsimiseks”, rõhutas Noop.

Auhinna pälvinud tootmise logistilise automatiseerimise lahendus muutis kogu valmistoodangu käsitlemist tehases. Samuti lisandus uus logistiline tegevus – valmistoodangu transport tehasest logistikakeskusesse. “Uus lahendus annab meile olulise võidu nii inim- kui ajaressurssi silmas pidades”, kinnitas Noop. Automaatse logistilise lahenduse sisseviimine aitab kokku hoida mitmeid tööjõuga seonduvaid kulusid, kuna antud automaatikaga ei ole igapäevaselt seotud ühtegi töötajat ning kogu valmistoodangu mahu suudetakse tehasest logistikakeskusesse vedada ühe spetsiaalse veovahendiga. „Olulisem isegi on aga ajavõit, sest kõik protsessid, mis on seotud toodangu jõudmisega erinevatelt liinidelt lattu, on nüüd kordades kiiremad “, rõhutas Noop.

A. Le Coq tootmise logistilise automatiseerimise lahendus aitas kokku
hoida 55 000 inimtööjõu tundi ning 12 000 autotranspordi tundi aastas.”Hea meel on, et meie logistikasüsteem ei ole oluline vaid meile endile, vaid et ka teised tunnustavad seda,” hindas Noop Aasta Logistikategu 2007 auhinna pälvimist.

Jaga uudist