A. Le Coq

Meist

A. Le Coq on Eesti vanim ja suurim joogitootja, kelle tootevalikust leiab 14 erinevat tootegruppi. Neist suurim on õllede tooteportfell, järgnevad mahl, vesi ja karastusjook ning ülejäänud tootegrupid – siidrid, lahjad alkohoolsed joogid, Active mahlajoogid, spordi- ja energiajoogid, siirupid ning kali. Ettevõte seisab hea Eesti joogikultuuri säilimise ja arendamise eest, hoides au sees nii vanu joogitootmise traditsioone kui ka uuendades pidevalt oma tooteportfelli pakkumaks tarbijatele üha uusi ja tervislikke maitsekombinatsioone.

A. Le Coq on Eesti joogiturul juhtival positsioonil õlle, mahla ja long drink’ide kategoorias ning tugeval teisel positsioonil vee, karastusjookide ja siidri tootmises.

13 aastat järjest valiti ettevõte Eesti toiduainetööstuste seas kõige konkurentsivõimelisemaks, mille on taganud järjepidev panustamine toodete kvaliteeti ja tootearendusse. Praeguseks on tootmisesse ja tootearendusse investeeritud 102 miljonit eurot, mille tulemusena on A. Le Coqist saanud Baltimaade üks kõige kaasaegsemaid joogitööstusi.

A. Le Coq on praeguseks üks Eesti uuendusmeelsemaid toiduainetööstusi, arendades järjepidevalt oma tootmist lisaks kõrgtehnoloogia kasutamisele ka järjest keskkonnasõbralikumaks ja ressursisäästlikumaks. 2019. aastal viidi ellu projekt „Gaasikatla kondensatsiooni-ökonomaiseri süsteemi paigaldus“, mis pakkus lahenduse kahele probleemile: a) vähendada maagaasi tarbimist võrreldes senisega; b) vähendada ettevõtte energiatootmise keskkonnamõju. Projekti kaasrahastati Euroopa Regionaalarengu Fondist ja rahastamist koordineeris Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK). Projekti kogumaksumus oli 237 300 eurot, toetuse summa 106 785 eurot.

alecoqist-pilt