Avaleht / Uudised / A. Le Coqis juhib nüüd õllede väljatöötamist ja valmimist kaks õllemeistrit

A. Le Coqis juhib nüüd õllede väljatöötamist ja valmimist kaks õllemeistrit

9. oktoober 2023

Varasemad uudised

A. Le Coqil on õllesõpradele häid uudiseid: ettevõtte tiimi on lisandunud teine õllemeister Tanel Taaber. Pool aastat kestnud intensiivsed õpingud Saksamaal õllemeistrite koolis Versuchs- und Lehranstalt für Brauerei in Berlin (VLB) on nüüdseks lõppenud ning vastne õllemeister on juba kuu aega oma värskeid teadmisi ja uusi mõtteid rakendada saanud.

Õllemeister Tanel on aastaid hobi korras koduse õllepruulimisega tegelenud ning seetõttu on tal kogunenud ka üksjagu kogemust ja lennukaid ideid, et A. Le Coqi õllede valikut rikastada.

„Mulle meeldib panna kokku kunst, loomingulisus ja teadus, et tekiks harmoonia ning elamus ühes tervikus,“ selgitab Tanel Taaber, kuidas ta uuteks põnevateks õlledeks inspiratsiooni ammutab. Uute maitsekombinatsioonide ideid ja katsetusi on laual mitmeid, nüüd tuleb neid kogu tiimiga läbi arutama ja tootmises katsetama hakata. Kuigi mõtteid ja sihte uue hea õlle arendamiseks on palju, hoiab Tanel esialgu salapära ega tõtta täpsemalt kirjeldama, mida värske õllemeistri hingeloomest esimesena oodata on.

A. Le Coqi õllemeistri töö ei ole ainult uute õllede väljamõtlemine ning arendamine, põhitöö on tagada kõikide õllede, eesotsas põhibrändide A. Le Coq Premiumi ja Alexandri iga partii parimate maitseomaduste stabiilsus. Iga õllepartii käärimine on unikaalne protsess, mistõttu saab õllemeistri töö tulemust hinnata püsiva ja parimate maitseomadustega õlle pruulimise kaudu. Kaks õllemeistrit ettevõttes tähendab, et senine õllemeister Lauri Lipping jätkab peaõllemeistrina, kuid kahe peale kokku on nüüd senisest rohkem võimalusi ja ideid A. Le Coqi õllede valikut mitmekesistada. Õlu on üks maailma vanimaid jooke, mis on aidanud inimestel aastatuhandete jooksul mitmel korral suurte epideemiate ajal ellu jääda, pakkudes kosutavat ja puhtuse poolest tervisele ohutut janukustutust.

Jaga uudist