Avaleht / Uudised / A. Le Coq tunnustas 3000-eurose stipendiumiga Tartu KHK õpetajat

A. Le Coq tunnustas 3000-eurose stipendiumiga Tartu KHK õpetajat

31. august 2020

Varasemad uudised

Augusti lõpus toimunud pidulikul A. Le Coqi õpetajastipendiumi allkirjastamisel pälvis 3000-eurose õpetajastipendiumi Tartu Kutsehariduskeskuse tehnikaosakonna õpetaja Johannes Soobik. Olvi Fondi loodud A. Le Coqi õpetajastipendiumiga soovitakse väärtustada õpetajate rolli ja olulisust tehnikahariduse edendamisel ja kvalifitseeritud tööjõu loomisel.

Olvi grupi tehnika arendusjuht Rein Sööti sõnul on ettevõttel pidevalt vaja väga kõrge kvalifikatsiooniga inimesi ja selleks on vaja eelkõige häid õpetajaid. „Me oleme näinud tormilist arengut tehnika- ja tööstusvaldkonnas ning peame ise pidevalt muutustega võidu jooksma. Soovime, et ka tehnikaharidust jagavad õpetajad oleksid selles võidujooksus konkurentsivõimelised, et neil oleks aega ja soovi olla uudishimulik ning end pidevalt täiendada,“ sõnas ta stipendiumi üleandmisel. „Õpetajastipendium on kindlasti tunnustus ka koolile hästi tehtud töö eest. Teisalt on see kummardus õpetajatööle lootuses, et kooli lõpetanud tehnikaspetsialistid oleksid veelgi paremad,“ lisas Sööt.

Vastne stipendiaat Johannes Soobik on Tartu kutsehariduskeskuse vilistlane ning alates 2015. aastast töötab ta elektri- ja automaatikavaldkonna õpetajana. „Minu jaoks on õpetajatöös kõige meeldivam näha, kuidas õpilased naudivad seda, mida nad teevad – on uudishimulikud, näitavad üles initsiatiivi ja soovi õppida,” ütles Soobik. „Olen uueks õppeaastaks valmis ja tahan kohtuda uute õppijatega. Tänavu oli kandidaate, eriti elektriku erialal, tublisti rohkem kui mullu ja kindlasti on nende seas tõsiseid fanaatikuid ning tulevasi meistreid,“ märkis ta.

Olvi Fondi stipendium on kokku 3000 eurot, mis jaguneb võrdselt õpetaja tunnustamiseks ja enesearendamiseks. Stipendiumi pälvinud õpetajal avaneb võimalus sõita koos A. Le Coqiga messile või minna õppereisile emaettevõte Olvi tehasesse. Euroopa üks moodsamaid joogitehaseid Soomes pakub kindlasti uut vaadet tööstustehnoloogiasse.

Olvi Fond ja A. Le Coq on tehnikavaldkonna stipendiume jaganud kümme aastat. Selle aja jooksul on välja antud stipendiume kokku 22 õpilasele. Õpetajastipendiumi annab fond välja teist aastat. Esimese õpetajastipendiumi pälvis Tartu Kutsehariduskeskuse mehhatroonikaõpetaja Villu Repän.

Jaga uudist