Avaleht / Uudised / A. Le Coq toob kaitsetahte toetuseks müügile digilaiku kandvad tooted

A. Le Coq toob kaitsetahte toetuseks müügile digilaiku kandvad tooted

29. aprill 2024

Varasemad uudised

Kaitseministeerium korraldab 28. aprillist 6. maini esmakordselt reservväelaste nädala, mille eesmärk on väärtustada reservväelaste rolli Eesti riigikaitse põhijõuna. Ettevõtete seas osaleb ka A. Le Coq, et väljendada toetust reservväelastele ja Eesti riigikaitsele.

Kaitsetahte toetuseks jõuab alates mai keskpaigast müüki digilaigu kujundust kandvad tooted – kali ja spordijook Arctic Sport. Iga erimärgistusega toote ostuga toetab A. Le Coq Reservväelaste fondi. Lisaks saavad reservväelased külastada elamuskeskust Õllemaailm 20% soodsamalt.

„Meie jaoks on riigikaitsesse panustamine väga oluline. Kaitseministeeriumi võtmepartner olla on au ja vastutus. Digilaigu märgistusega toodetega soovime ühiskonnas rõhutada iga reservväelase olulisust Eesti vabaduse ja kaitsevõime säilimisel,“ selgitas A. Le Coqi juht Jaanus Vihand.

Kaitseministeeriumi sõnul on tööandjate roll äärmiselt oluline, sest võimaldab reservväelastel kaitsta Eesti iseseisvust. Tööandjad saavad toetada säilitades õppekogunemiste vältel palga, pakkudes soodustusi ja panustades Reservväelaste fond.

2023. aastal tunnustas Kaitseministeerium A. Le Coqi riigikaitsjate toetamise eest. Kõige olulisemaks panuseks hinnati reservõppustel osalejate palga säilitamist. „On äärmiselt tähtis, et töötajatel oleks võimalik õppustel osaleda. Seetõttu säilitame sellel ajal ka täies ulatuses töötasu,“ rõhutas Vihand. Alates 2015. aastast on reservkogunemistel käinud 54 A. Le Coqi töötajat ja töötasu on täies ulatuses makstud 491 päeva eest.

Lisaks on A. Le Coq oma toodetega toetanud missioonil viibivaid Eesti kaitseväelasi ja panustanud varem ka Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuse magistriõppe ohvitseride koolitusprogrammi.

Digilaigu tooted jäävad müügile kuni augustini.

Jaga uudist