Avaleht / Uudised / A. Le Coq tähistab 210. tegevusaastat eripruuliga 1807

A. Le Coq tähistab 210. tegevusaastat eripruuliga 1807

21. aprill 2017

Varasemad uudised

Tänavu möödub enam kui kaks sajandit Eesti juhtiva joogitootja A. Le Coqi asutamisest. Selle erilise verstaposti tähistamiseks jõudis müügile uus eriõlu A. Le Coq 1807, mida toodetakse limiteeritud koguses. Uus õlu tuli turule A. Le Coqi ajaloolises kaheksanurkses klaaspudelis, mis võeti esimest korda kasutusele juba 1920. aastal.

“210 tegutsemisaastat on ettevõtte jaoks märkimisväärne saavutus,” on A. Le Coqi pikaajaline juht Tarmo Noop veendunud. “A. Le Coq on näinud väga erinevaid aegu, kuid alati kindlalt püsima jäänud. Uue, ajaloolises pudelis õllega 1807 tähistame A. Le Coqi juubelit, aga tunnustame ka nende inimeste pühendumust ja panust, kes on A. Le Coqis läbi aegade töötanud,“ lisas Noop. “Usun, et meil on ettevõttena kindlasti põhjust uhkust tunda.”

Uus A. Le Coq 1807 on merevaiguvärvi tiheda vahuga lager-tüüpi õlu, mille maitses ja aroomis on tunda nii linnaseid kui ka kergelt mõrkjat humalat, mis annab sellele õllele erilise värskuse.

Kaunis kaheksanurkne pudel on jäänud oma algupärasesse vormi, kuid muutunud on pudeli suurus ja kork. Kui algselt sisaldas erikujuline pudel pool toopi* õlut, siis juubeliaastal jõuab õlu poelettidele 0,3-liitrises pudelis. Samuti on ajalooline vinnaga keraamiline kork asendunud mugava keeratava korgiga.

* 1 toop on 1,23 liitrit.

Jaga uudist