Avaleht / Uudised / A. Le Coq saavutas vastutustundliku ettevõtluse kuldmärgise

A. Le Coq saavutas vastutustundliku ettevõtluse kuldmärgise

5. juuni 2024

Varasemad uudised

Eesti kõige vastutustundlikumad asutused said 5. mail kvaliteedimärgised, millega tunnustatakse ühiskondliku, keskkonna ja juhtimisliku tegevuse poolest silma paistnud tööandjaid. Eesti Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum tunnustab igal aastal Eesti asutusi kuld-, hõbe- või pronksmärgisega. A. Le Coq pälvis kõrgeima tunnustuse ehk kuldmärgise.

Vastutustundliku ettevõtluse indeks toimus sel aastal juba 16. korda. Kokku alustas ankeedi täitmist ligi 60 ettevõtet, kellest 36 pälvisid pronks-hõbe-kuld märgised. Ettevõtteid hinnati 55 küsimuse põhjal kolmes kategoorias: kliima ja keskkond, ühiskond ja sotsiaalne keskkond ning valitsemine.

„See on äärmiselt oluline tunnustus, mis kinnitab, et oleme oma tegevustega õigel kursil. 2020. aastal saadud hõbemärgisega võrreldes on see suur samm edasi, sest oleme seadnud süsteemselt järjest suuremaid eesmärke ning neid ka täitnud. Kestlik areng on osa meie DNA-st ja lähtume sellest igapäevaselt kogu väärtusahela ulatuses,“ võttis tunnustuse olulisuse kokku A. Le Coqi juhataja Jaanus Vihand.

Kuldtaseme märgis tähistab silmapaistvalt ja teadlikult vastutustundlikku organisatsiooni, kes on initsiatiivikas, süsteemne ja järjepidev. Organisatsiooni käitumine on vastutustundlik kõigil juhtimistasanditel ja kõigi töötajate poolt. Ettevõte on eeskujuks ja suunanäitajaks vastutustundliku tegutsemise levitamisel tema valdkonna teiste organisatsioonide või seotud osapoolte seas laiemalt.

Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum ühendab ettevõtteid, kelle jaoks on oluline toimida vastutustundlikult, et tagada nii oma ettevõtte, ühiskonna ja riigi jätkusuutlikkus. VEF-i eesmärk on edendada mõtteviisi, et vastutustundlik äritegevus on ettevõttele kasulik, praktikas lihtne ja kasvatab ettevõtte väärtust ühiskonna silmis. Märgis väljastatakse kaheks aastaks.

Vaata kõiki märgise saajaid siit.

Jaga uudist