Avaleht / Uudised / A. Le Coq panustab eriõllede segmendi kasvu

A. Le Coq panustab eriõllede segmendi kasvu

11. veebruar 2016

Varasemad uudised

Eesti suurim joogitootja A. Le Coq toob turule uue eriõllede sarja Brewer’s Collection, kuhu kuuluvad IPA, Blond ja Kriek. Uued õlled on jätk eelmisel aastal poodidesse jõudnud nisuõllele Alexander Weizen.

“Eestimaalaste kasvav huvi ja nõudlus põnevamate maitsete järele innustas ka A. Le Coqi looma eriõllede sarja, mis pakuks vaheldust levinud tavatüüpi lager-õlledele,” põhjendas A. Le Coqi juht Tarmo Noop kolme uue eriõlle turule toomist. Uued õlled jõuavad poodidesse 0,5 l purkides, mis Noobi sõnul on juba kanda kinnitanud trend Ameerika eriõllede seas, kuid Euroopa ja Põhjamaade regioonis üsna harukordne.

Brewer’s Collectioni kollektsiooni kuuluvad Belgia traditsioonilisest kuivast ja magushapust kirsiõllest inspireeritud Kriek, Ameerika eriõllede klassika Blonde Ale ning Inglismaalt pärit India Pale Ale.

A. Le Coqi Kriek on ale-tüüpi õlu, mida on kääritatud koos ehtsa kirsimahlaga. A. Le Coqi Blond on maheda maitsega kerge õlu, mida iseloomustavad tsitruseline alatoon ja linnaseline maitse. IPA ehk India Pale Ale on paljude käsitööõllesõprade lemmik, tugevalt mõrkja ja IPA-le iseloomuliku maitsega ale-tüüpi õlu.

Eesti 2015. aasta parima õllesommeljee Oskar Pihliku sõnul on eriõlled toidulaual üha enam veinidega võrdväärset staatust omandamas. Õllesommeljee soovitab uut IPAt proovida soolaste ja vürtsikate roogade ning grilllihaga. Uue põneva kirsiõlle kõrvale sobib Pihliku sõnul hästi õlles hautatud jänes või hoopis marjadest valmistatud salat. A. Le Coqi Blond on ideaalne kaaslane täidlasemate linnu- ja kalaroogade ning kergemate liharoogade juurde.

Uued õlled jõuavad poodidesse nii eraldi kui ka kolmeste komplektidena.

Jaga uudist