Avaleht / Uudised / A. Le Coq pälvis „Riigikaitsjate toetaja“ tunnustuse kuldtaseme

A. Le Coq pälvis „Riigikaitsjate toetaja“ tunnustuse kuldtaseme

20. juuni 2024

Varasemad uudised

18. juunil anti 113 Eesti ettevõttele ja organisatsioonile Lillepaviljonis üle hõbe- ja kuldtaseme „Riigikaitsjate toetaja“ tunnustused panuse eest Eesti riigikaitsesse. A. Le Coqil oli au olla kümne ettevõtte seas, kes pälvisid kõrgeima ehk kuldtaseme tunnustuse.

Tunnustuse andsid ettevõtetele ja organisatsioonidele üle Vabariigi President Alar Karis, kaitseminister Hanno Pevkur, kaitseväe juhataja kindral Martin Herem ja Kaitseliidu ülema kindralmajor Ilmar Tamm.

„Reservväelased on meie põhijõud ja meie põhijõud kosub. Mullu osales reservõppekogunemistel kokku üle 23 000 Eesti mehe ja naise. See on usutav ja heidutav vägi. Aga – reservvägi ei seisa koos vaid reservväelastest endist, see vajab ka toetavat tagalat. Tugev põhijõud vajab tugevaid taustajõude. Et meie reservväelane saaks pühenduda riigikaitseülesannetele, peab ta olema veendunud, et sel ajal töö ei kuhju ja et pere vajadused ei jää unarusse,“ ütles Vabariigi President Alar Karis.

Sel aastal tõi A. Le Coq müügile digilaigu kujundust kandvad tooted – kali ja spordijook Arctic Sport. Iga erimärgistusega toote ostuga toetab A. Le Coq Reservväelaste fondi. „Meie jaoks on riigikaitsesse panustamine väga oluline. Kaitseministeeriumi võtmepartner olla on au ja vastutus. Digilaigu märgistusega toodetega soovime ühiskonnas rõhutada iga reservväelase olulisust Eesti vabaduse ja kaitsevõime säilimisel,“ selgitas A. Le Coqi juht Jaanus Vihand.

Seaduse kohaselt tuleb tööandjatel ettevõttes töötavad reservväelased lubada õppekogunemistele, kuid sissetuleku säilitamine on ettevõtete ja organisatsioonide endi otsustada. „Täna näeme, et üle poole tööandjatest jätkab palga maksmist õppekogunemiste ajal, mis näitab, et meil on ühiskonnas kaitsetahe ikkagi väga kõrge,“ ütles kaitseväe juhataja kindral Martin Herem. „Mul on hea meel, et me saame täna riigikaitset toetavaid ettevõtteid tunnustada ja loodan, et see innustab ka teisi ettevõtteid reservväelasi toetama,“ lisas Herem.

„On äärmiselt tähtis, et töötajatel oleks võimalik õppustel osaleda. Seetõttu säilitame sellel ajal ka täies ulatuses töötasu,“ rõhutas Vihand. Alates 2015. aastast on reservkogunemistel käinud 54 A. Le Coqi töötajat ja töötasu on täies ulatuses makstud 491 päeva eest.

Lisaks on A. Le Coq oma toodetega toetanud missioonil viibivaid Eesti kaitseväelasi ja panustanud varem ka Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuse magistriõppe ohvitseride koolitusprogrammi.

Sel aastal teistkordselt välja antavale „Riigikaitsjate toetaja“ tunnustuse konkursil hinnati ligi 400 ettevõtet ja nende panust Eesti riigikaitsesse. Pronkstaseme tunnustuse pälvisid ettevõtted, kes säilitavad oma reservväelaste palga ning hõbe-, kuld- ja eritunnustuse pälvisid ettevõtted, kes lisaks palga säilitamisele on pakkunud muid hüvesid või soodustusi reservväelastele. Tunnustuse saajad valis välja žürii, kuhu kuulusid kaitseministeeriumi, kaitseväe ja Kaitseliidu esindajad.

Jaga uudist