Avaleht / Uudised / A. Le Coq on Belgia eriõllede Leffe, Hoegaarden ja Stella Artois ametlik esindaja Eestis

A. Le Coq on Belgia eriõllede Leffe, Hoegaarden ja Stella Artois ametlik esindaja Eestis

19. jaanuar 2024

Varasemad uudised

A. Le Coq sõlmis järgmise olulise koostöölepingu maailma suurima õlletootjaga Anheuser-Busch InBev. Alates 1. jaanuarist 2024 on A. Le Coq hinnatud õllebrändide Leffe, Hoegaarden ja Stella Artois ametlik edasimüüja Eestis.

Koostöö Anheuser-Busch InBev ja A. Le Coqi vahel algas 2022. aastal kui ettevõte sai müügiõigused populaarsele Corona õllele. Nüüd lisandub A. Le Coqi portfelli kolm maailmakuulsat ja pika ajalooga Belgia eriõllede brändi – Leffe, Hoegaarden ja Stella Artois. Õllede ühisnimetajana võib välja tuua traditsioonid ja kvaliteet. Kõigi kolme brändi puhul on tegemist kõrgelt auhinnatud õlledega.

Anheuser-Busch InBev on maailma suurim õlletootja, kes pruulib enam kui 25% kogu maailma õllemahust. Nende tooteportfellis on rohkem kui 500 brändi, sealhulgas Budweiser, Beck’s, Bud Light jt. 2022. aastal tootis ettevõte ligi 60 miljardit liitrit õlut.

„Hea meel on tõdeda, et usalduslik ja tulemuslik koostöö meie partneriga Anheuser-Busch InBev on kandnud vilja ning saame oma portfelli lisada ühed tuntuimad õllemargid maailmas. Juba täna on A. Le Coqi pakutav sortiment kõige laiem Eestis, uued lisanduvad importõlled võimaldavad meil pakkuda veelgi suuremat valikut ja ühtlasi rikastada Eesti õllekultuuri. Tegemist on tuntud brändidega, mis on maailmakaardil end täielikult tõestanud ja võitnud tarbija usalduse juba ka Eestis“ sõnas A. Le Coqi juht Jaanus Vihand. 

„Seisame iga päev selle eest, et meie tootearendus oleks vastutustundlik ja toetaks tarbijate elustiili. Eesti kõige laiema sortimendiga joogitootjana on meie eesmärk tagada igale tarbijale valik ning kvaliteet. Vastutustundlikult oleme võtnud sihiks suurendada alkoholivabade toodete osakaalu, ning ka uute lisanduvate brändide puhul leiab nii Leffe kui Hoegaardeni valikust alkoholivabad variandid,“ lisas Jaanus Vihand.

A. Le Coq on esindanud Eestis mitmeid mainekaid õllebrände. Praegu kuuluvad ettevõtte tooteportfelli rahvusvaheliselt tunnustatud õllemargid nagu Corona, Warsteiner ja König Ludvig.

Jaga uudist