Avaleht / Uudised / A. Le Coq on Äripäeva joogitootjate topi võitja

A. Le Coq on Äripäeva joogitootjate topi võitja

17. oktoober 2022

Varasemad uudised

Äripäev annab igal sügisel välja joogitootjate edetabeli. Tänavuse, 2021. aasta andmete põhjal valminud joogitootjate TOPi esikoha pälvis A. Le Coq.

Väljavõte Joogitootjate TOPi võitjaga Äripäeva artiklist:
Kui eelmisel aastal segas ladusat äri veel koroonapandeemia, siis praegu lahendavad joogitootjad sõjast ja inflatsioonist tingitud väljakutseid.
“Raske on kõigil,” nendib A. Le Coqi turundusjuht Katrin Vernik. “Kordades tõusnud energia- ja toorainehinnad, samuti nii energia- kui ka tooraineressursside saadavus on järsult tõstnud meie toodete omahinda. Näeme, et lõpptarbija ei suudaks kogu hinnatõusu vastu võtta, mistõttu ei saa me kindlasti kõike edasi müügihindadesse üle kanda,” ütles Vernik.

Möödunud aasta esimene pool möödus veel COVID-19 pandeemiast põhjustatud piirangutega, mis mõjutasid HoReCa ehk hotellide, restoranide ja catering’i-sektori tööd. See kõik vähendas ka jookide müüki, nii et A. Le Coqi müügimahud moodustasid pandeemiaeelsest tasemest vaid 60%.

Väga häid tulemusi saavutati samas ekspordis, mis kasvas mullu 18%. A. Le Coqi tooted on nüüdseks müügil juba enam kui 60 riigis. “Sellise haardega oleme kogu Eesti toiduainetööstuses kindlasti geograafiliselt kõige suurema jalajäljega,” ütles Vernik.

A. Le Coqi emaettevõtte nõukogu peatas 5. märtsil kõigi grupi ettevõtete müügitegevuse Venemaa suunal. Ära langenud ekspordimahtude kompenseerimiseks tuli leida alternatiivsed turud. Sõjaga on seotud ka turundusjuhi Katrin Verniku ootused sellele aastale. “Ennekõike ootame Ukraina sõja lõppu ja mingilgi määral stabiilsuse taastumist. Tahaks väga loota, et enam hullemaks minna ei saa.”

Loe pikemalt Äripäeva veebist.

Jaga uudist