A. Le Coq

Olvi fond annab koostöös A. Le Coqi ja Tartu Kultuurkapitaliga välja esimese õpetajastipendiumi

Olvi fond annab koostöös A. Le Coqi ja Tartu Kultuurkapitaliga välja esimese õpetajastipendiumi. Õpetajastipendium määratakse Tartu Kutsehariduskeskuse tehnikaerialade õpetajale, et tunnustada õpetaja senist tehtud tööd ning anda võimalus tutvuda joogitööstuse ja sellega seotud tehnikainnovatsiooniga.

A. Le Coqi tootmise arengujuht Rein Sööt märkis, et stipendiumi loomise laiem eesmärk on tehnilise kutsehariduse propageerimine ja arendamine. „Enamik meid ümbritsevast inimtegevusest liigub järjest suurema mehhaniseerimise ja automatiseerimise suunas. Me vajame peaaegu igas eluvaldkonnas hästi ettevalmistatud tehnikaspetsialiste, kes on arenemis- ja õpihimulised kogu elu jooksul. Meeletu kiirusega muutuv elukorraldus ja tehnika suurenev osakaal selles lihtsalt seavad oma tingimused. Oleme veendunud, et õpetaja on endiselt n-ö maa sool, aga teadmiste edasiandmise kõrval peab ta olema võimeline süstima õpilastesse tahet edasi areneda, uudishimu, positiivsust. Tahame õpetajaid selles olulises töös toetada,“ ütles ta.

Tehnikavaldkonna õpetaja stipendiumi suurus on 3000 eurot ja sellega toetatakse õpetaja enesearendamist ning stažeerimist ja praktiseerimist AS A. Le Coq-is, samuti mõne Euroopas toimuva joogitööstust puudutava messi külastust.

„Stipendium võimaldab õpetajatel näha lähemalt ettevõtetes rakendatud tehnikalahendusi ja viia neid kokku kooli õppekavaga. Toimivas toomisettevõttes on loendamatu hulk erinevaid seadmeid ja lahendusi, mida saab näiteks tuua õpiprotsessi arusaadavamaks tegemisel. Ettevõttes saab ka reaalselt näha töökorraldust ning arengu- ja probleemilahenduse protsesse. See omakorda on õpetajale abiks paremate enesearendamise võimaluste otsimisel ning vajadusel ka õppekavade ja meetodite arendamisel,“ lisas Sööt.

Stipendiumi taotlemise tähtaeg on 15. mai 2019.

Taotlemise infot saab Kultuurkapitali kodulehelt

Lisainfo: Ülo Ramp, tehnikaosakonna juht, Tartu Kutsehariduskeskus: ylo.ramp[ät]khk.ee; tel 5330 2495

Rein Sööt, tootmise arengujuht, Olvi Grupp, Baltikum & Valgevene, AS A. Le Coq: Rein.Soot[ät]olvi.fi; tel 504 5752

Hea tahte lepe: A. Le Coq näitab koos mitme toidu- ja joogitootjaga eeskuju, vähendades veelgi oma toodete suhkrusisaldust

Eesti toidu- ja joogitootjad tutvustasid 11. aprillil avalikkusele hea tahte lepet, millega nad kinnitavad oma järjepidevat tööd lisatud suhkrute vähendamiseks toodetes. Aastaks 2020. vähendavad tootjad 2015. aastaga võrreldes jookidesse lisatud suhkrute hulka 10% ja 2025. aastaks 15%. Selle sammuga ühinetakse nii Maailma Terviseorganisatsiooni kui ka Euroopa Komisjoni üleskutsega.

A. Le Coqi turundusjuht Katrin Vernik tutvustas Toiduliidu pressikonverentsil Traditsioonilise Limonaadi lugu ja selle tootearenduslikku tausta. Limonaad on A. Le Coqi portfellis pika traditsiooniga toode, mille puhul joogitootja on võtnud riski vähendada väikeste sammudega retseptis olevat suhkrukogust. „Tarbijad armastavad olemasoleva toote maitset ja tootjalt nõuab selle kallale minek suurt julgust,“ selgitas Vernik. Tema sõnul on uute toodete turule toomine selles aspektis oluliselt lihtsam, aga ka siin tuleb luua lisandväärtust, et tarbija aktsepteeriks, et toode on vähem magus. A. Le Coqi tootearenduses on võetud selge suund tuua turule ennekõike vähendatud suhkrusisaldusega või isegi suhkruvabu tooteid. Ka pakendite märgistusel on olemas selge info, kui suur on lisatud suhkrute hulk tootes.

„Tootjatena oleme tarbijast sammukese ees, sest uue maitsega harjumine võtab inimestel aega. Kui uute toodete puhul on võimalik panna tootesse oluliselt vähem suhkrut, siis traditsioonilistes toodetes tuleb suhkrukogust vähendada tasapisi, et tarbija toodet ei hülgaks,“ sõnas Toiduliidu juht Sirje Potisepp.

Hea tahte leppe, millega on praeguseks koos Toiduliiduga ühinenud üksteist ettevõtet, leiab Toiduliidu kodulehelt.

„Oleme avatud ja ootame leppega liituma ka teisi ettevõtteid, samuti riigiasutusi ja organisatsioone, et ühiselt aidata kaasa Eesti inimeste tasakaalustatud toitumisele,“ sõnas Toiduliidu juht Sirje Potisepp.

Lisatud suhkrute vähendamise hea tahte leppele on aluse pannud Toiduliit koos toidu- ja joogitööstuse ettevõtetega: A. Le Coq AS, Coca-Cola Balti Jookide AS, Coca-Cola HBC Eesti AS, Farmi Piimatööstuse AS, Largo AS, Orkla Eesti AS, Saku Õlletehase AS, AS Salvest, Tere AS, Valio Eesti AS, Viru Õlu AS.

Raul Mee fotod 11. aprillil Vabamus toimunud pressikonverentsist: https://bit.ly/2US5Rf6.

Nielsen tunnustas A. Le Coqi tooteid

Turu-uuringute firma Nielsen selgitas välja Eesti edukaimad 2018. aastal turule tulnud toidu-, joogi- ja esmatarbekaubad. Kõrge tunnustuse pälvis korraga kaks A. Le Coqi toodet.

Möödunud aastal turule toodud A. Le Coq Premium Double Hops figureeris lausa kahes edetabelis, saavutades Eesti edukaimate uute toodete üldarvestuses kolmanda ja lahjade alkohoolsete jookide seas esimese koha. Premium Double Hopsi unikaalsus seisneb selle koostises – see on tugeva maitsega hele õlu, milles on tavalise Premiumiga võrreldes kaks korda rohkem humalaid, kuid vähem alkoholi, ainult 3,5%. Double Hops on näide meie vastutustundlikust tootearendusest õllede kategoorias, kus paralleelselt alkoholivabade õllede valiku suurendamisega pakume ka senisest oluliselt väiksema alkoholisisaldusega õllede valikut.

Mittealkohoolsete jookide arvestuses sai parima uudistoote auhinna sidruni, rohelise tee ja mündi maitsega Vitamineral Detox, mis pakub mõnusat värskendust ning varustab organismi iga päev vajalike vitamiinide ja mineraalainetega. Joogis sisalduv koliin aitab säilitada normaalset maksa talitlust, lisatud vitamiinid, folaat, tsink, magneesium ja seleen aitavad vähendada väsimust ja kurnatust ning toetavad immuunsüsteemi normaalset talitlust.

A. Le Coqi uudistooted on Nielseni korraldatud edukamate uute toodete valimisel olnud võidukad mitu aastat järjest. Nii pälvis 2017. aastal lahjade alkohoolsete jookide kategoorias parima uudistoote auhinna õlu Alexander Dunkel.

A. Le Coqi Belgia kollektsiooni eriõlled pärjati rahvusvahelisel õllekonkursil kahe hõbedaga

Septembri lõpus Kaunases toimunud rahvusvahelisel õllekonkursil Baltic Beer Star hinnati A. Le Coqi Belgia kollektsiooni eriõlled kahe hõbemedali vääriliseks. Hõbemedali said mõlemad eriõlled – Le Coq Abbey ja Le Coq Blanche. Uued 0,25 l pudelites õlled on A. Le Coqi värskeim täiendus eriõllede kategoorias.

Le Coq Abbey on kõrgtemperatuurilisel aromé kääritusmeetodil valminud õlu, mille aroomibuketi tugevus tuleneb spetsiaalselt valitud kloostripärmi tüvest. Le Coq Blanche on kergelt hägune hele nisuõlu, mille aroomis on tunda vürtsikust ja apelsinikoorte värskust.

12-liikmeline rahvusvaheline žürii hindas jooke kolmes erinevas kategoorias: õlu, kali ja õllejoogid. Baltic Beer Stari konkurss on ellu kutsutud 2015. aastal eesmärgiga innustada Balti riikides tegutsevaid pruulikodasid.

Tulemustega saab tutvuda siin: http://www.balticbeerstar.lv/en/dalibnieki/rezultati/

A. Le Coqi tootmise arendusjuht Rein Sööt kandideerib Eesti toidutööstuse konkursi „Südamega tegija“ tiitlile

Toiduliidu juhtkogu valis juba neljandat aastat järjest välja viis silmapaistvat töötajat, kes on pühendunult panustanud suurema osa oma tööelust toidusektori arendamisesse ja kandideerivad tänavuseks Eesti toidutööstuste südamega tegijaks. Nende viie seas on ka alates 1986. aastast A. Le Coqis töötav tootmise arendusjuht Rein Sööt.

Rein on tegelenud õlletehase arendamisega peaaegu kogu oma elu – seda nii insenerina kui ka tootmise juhina. Tema igapäevatööks on tootmismahtude analüüs, uute tootmistehnoloogiate ja -seadmete kasutuselevõtu planeerimine ning arengukavade ja eelarvete koostamine. Ühtlasi on juba aastaid tema hoole all lisaks A. Le Coqile ka teised Olvi grupi tehased. Reinu jaoks pole kunagi ühtegi lahendamatut probleemi ja tema arengumootoriks on talle loomuomane uudishimu. Reinu kabineti uks on alati avatud ja tema poole võib pöörduda iga töötaja mis tahes murega – keegi ei lahku tema juurest vastuseid või väärt nõuandeid saamata.

Konkursi „Südamega tegija“ selleaastaste nominentidega saab lähemalt tutvuda Toiduliidu Facebooki lehel ja 1.–7. oktoobril sealsamas oma lemmikule ka hääl anda. Seejärel asub nominente taas hindama Toiduliidu juhtkogu, kes valib välja toidutööstuse „Südamega tegija“ tiitli võitja. Võitja puhul hinnatakse lisaks töötaja staaži pikkusele ka seda, kuidas kandidaat on panustanud ettevõtte arengusse, töökeskkonda ja -kollektiivi, kuidas ta on nii enda oskusi arendanud kui ka nooremaid kolleege välja õpetanud. Tiitli saaja kuulutatakse välja 16. oktoobril.

A. Le Coqi alkoholivaba õlut pakutakse Tartu maratoni rahvaspordiüritustel

A. Le Coq on käesoleval aastal Tartu maratoni ürituste joogisponsoriks. Kõik Tartu maratoni jooksu-, ratta-, ja rulluisumaratonide lõpetajad saavad valida kosutuseks kas A. Le Coq Premium 0,0% alkoholivaba õlle või Aura vee.

Tartu maratoni ürituste toitlustuse juht Oliver Kivimäe toob Tartu maratoni ja õlletootja partnerlusele paralleeliks näiteid teiste riikide maratonidest, kus alkoholivaba õlut on finišeerijatele pakutud juba päris mitu aastat. “Tartu maratonidel pakume alkoholivaba õlut alates 2016. aastast ja kui alguses eelistati õllele pigem vett, siis äsja lõppenud maastikumaratonil valisid alkoholivaba õlle, ma julgen öelda, tubli pooled osalejatest. On aru saada, et see on trend, mis kasvab, aga kindlasti vajab see veelgi enam teavitustööd.”

Sama meelt on A. Le Coqi turundusjuht Katrin Vernik, kelle sõnul oli mõni aasta tagasi Tartu maratoni üritustega koostöö alustamine julgussamm, milleks andis kindlust muu maailma praktika. “Alkoholivaba õlut on tegelikult spordiüritustel juba kümneid aastaid pakutud. Näiteks sellised suured suusamaratonid nagu Vasaloppet ja Dolomotenlauf või Berliini rulluisu- ja jooksumaraton,” toob Vernik näiteid.

Eesseisvad võistlused:

  1. Tartu rattaralli 27. mail
  2. Tartu rulluisumaraton 16. augustil
  3. Tartu rattamaraton 16. septembril

 

A. Le Coqi eksport kasvas aasta esimeses kvartalis 63%

Eesti suurima joogitootja A. Le Coqi eksport kasvas selle aasta I kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 63%. Kokku müüdi esimese kolme kuuga Eestist väljapoole rekordiliselt 5,2 miljonit liitrit. Esimese kvartali kogu müügist moodustas eksport 23% protsenti, ettevõtte juht Tarmo Noop prognoosib selle jätkuvat kasvu.

Noobi sõnul on I kvartali erakordselt suure ekspordikasvu peamiseks mootoriks Läti-suunaline eksport, mis kasvas aastaga 6,6 korda ja moodustab kogu ekspordimahust ligi 40%. A. Le Coqi põhilised ekspordiartiklid olid erinevad õlled, siidrid ja long drink’id.

“Tulenevalt õlle, siidri ja long drink’ide jätkuvalt langevast müügist sisemaal, panustame järjest enam ekspordile,” lausus Noop. “Välisturgudele liikus meie tehasest 30% õlledest, 51% long drink’idest ja 32% siidritest. Olen kindel, et need numbrid kasvavad veelgi,” on Noop veendunud.

Kuigi suurim ekspordikasv toimus Läti suunal, tõusis esimeses kvartalis A. Le Coqi eksport ka 1,8 korda teistesse riikidesse. Noop näeb head ekspordipotentsiaali ka äsja turule jõudnud kahes uues alkoholivabas õlles.

A. Le Coqi peamised ekspordiriigid on Läti, Taani, Saksa, Tšehhi, Holland, Lõuna-Aafrika, Kreeka ja Venemaa. Kaugetest turgudest eksporditakse veel näiteks Austraaliasse, Taisse ja Kanadasse. Kokku ekspordib A. Le Coq 26 erinevasse riiki.

A. Le Coqi õlu Alexander Dunkel nimetati lahjade alkohoolsete jookide seas 2017. aasta edukaimaks uueks tooteks

Turu-uuringute ettevõte Nielsen valis juba kümnendat korda Eesti turu kõige edukamaid uusi tooteid. Meie suureks rõõmuks tuli lahjade alkohoolsete jookide kategoorias võitjaks A. Le Coqi tume lager-tüüpi õlu Alexander Dunkel. See on kauni sügavpruuni värvusega eriliselt kerge tume õlu, milles on 4,2% alkoholi ning mille sametises maitses on tunda nii mõõdukat magusust kui ka kerget aromaatset humalat.

„Igal aastal tuuakse toiduainete, jookide ja laiatarbekaupade kategooriates turule tuhandeid erinevaid uudistooteid, mis tarbijate tähelepanu saavutamiseks omavahel konkureerivad. Kümne aasta jooksul kõige populaarsemaid ja tarbijate suurimat tähelepanu pälvinud tooteid valides oleme kõige lähemal sellele, missugused trendid turul praegu valitsevad. Olen kindel, et edu tuleb objektiivselt mõõta nii juba tehtud töö hindamiseks kui ka selleks, et tulevikus võitjate ridadesse püsima jääda. Õigesti öeldakse, et alati tuleb püüelda vähemalt kuu poole ja võimalikku ebaedu mitte karta, sest kaotada pole nagunii midagi,“ rääkis Nielseni Balti riikide juht Ilona Lepp.

Nielsen uurib ja hindab igal aastal 18 kõige olulisemat toidu- ning majapidamiskaupade kategooriat alates piimatoodetest ja lõpetades majapidamistarvetega. Esmalt tehakse kindlaks kolm kõige enam müüdud uudistoodet, mida seejärel hindavad ka ostjad. Käibeandmete ja tarbijate hinnangute põhjal koostatakse indeks, mis näitabki, missugune toode on aasta edukaim. Edukaimaid uudistooteid valitakse alates 2008. aastast.

Nielseni korraldatud uuringu ja teiste kategooriate võitjate kohta saab lähemalt lugeda siit.

A. Le Coq tõi uuesti müügile oma pikima ajalooga õlle

Sel aastal oma 210. tegevusaastat tähistav A. Le Coq tõi juubeli puhul taas turule oma kuulsaima õlle Imperial Extra Double Stouti. Imperial Extra Double Stout andis A. Le Coqile 1912. aastal Vene keisrikoja ametliku õukonnavarustaja tiitli ja Tartus pruulitud õlut hakati müüma kogu impeeriumis.

A. Le Coqi õllemeister Lauri Lipping rääkis, et ajaloolise stout’i tootmisel on võimalikult palju järgitud algupärast retsepti. “A. Le Coq Imperial Extra Double Stouti pruulimisel ei ole kasutatud tavapärast õlle filtreerimist, õlu on selginenud loomuliku settimise teel pikaajalise laagerdumise käigus. See on rikkalik tume õlu, mille maitses domineerivad pikalt röstitud odralinnased ning tunda on ajastu õllele omast tammist ja kergelt suitsust karakterit.” Lipping lisas, et treenitud maitsemeelega gurmaanid võivad õlles tunda ka õrna šerri nüanssi.

Eesti Kulinaaria Instituudi asutaja Dimitri Demjanov teadis ajaloost rääkida, et A. Le Coq Imperial Extra Double Stout oli Vene keisri Nikolai II lemmikõlu. Keiser nautinud meelsasti austreid, mille kõrvale serveeriti erilist õllevinegretti. Vinegrett valmistati alati A. Le Coq Imperial Extra Double Stoutiga.

Uus A. Le Coq Imperial Extra Double Stout on 7% alkoholisisaldusega tume õlu, mis villitud 0,4-liitristesse pudelitesse. Algupärase retsepti järgi valmistatud Imperial Extra Double Stouti õllepudelit kaunistab originaalkujundusega etikett.

A. Le Coq Imperial Extra Double Stouti õllega vinegrett austrite juurde

Retsepti autor: restorani Antonius peakokk Ketlin Pekko

2 sl Imperial Extra Double Stouti õlut
2,5 sl vaarikaäädikat
4 tilka kasesiirupit
2 tilka Tabasco kastet
Pool šalottsibulat
Soola
Murulauku
Soovi korral sidrunit

Haki šalottsibul ja murulauk. Sega omavahel õlu, äädikas, siirup ja Tabasco. Lisa hakitud šalottsibul ja maitse järgi soola.

Vala kaste austritele ja puista peale murulauku. Soovi korral pigista juurde värsket sidrunimahla.

A. Le Coq 12. korda kõige konkurentsivõimelisem toiduainetööstus Eestis!

5. oktoobril toimunud auhinnagalal “Eesti parimad ettevõtted 2017” pälvis A. Le Coq kõige konkurentsivõimelisema ettevõtte tiitli toiduainetööstuse valdkonnas.

A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi sõnul on ettevõtte edu ja jätkusuutlikkuse taga kvaliteet ning uuendusmeelsus. “Anname endale selgelt aru, et toiduainetööstus on kiiresti muutuvate trendide ja eelistustega valdkond, kus tootja peab tarbijast vähemalt ühe sammu võrra kiiremini liikuma. See aga ei tähenda, et saaksime kvaliteedis järeleandmisi teha. Käesolev tunnustus on meie jaoks kindel märk sellest, et teeme õiget asja.”

Konkurentsivõime edetabel reastab Eesti tugevaimad ettevõtted nende edukuse, tulemuslikkuse ja jätkusuutlikkuse põhjal. Tunnustatakse ettevõtteid, kes on andnud ühiskonda märkimisväärse panuse ning kelle tegevus päädib väga hea majandustulemusega – võrreldes eelmiste aastatega suurem läbimüük ja parem finantstulemus, efektiivsus ning produktiivsus. Edetabeli panevad kokku Eesti Tööstus- ja Kaubanduskoda ning Tööandjate Keskliit.

“Ettevõtlusauhindu üle andes tunnustame ja toome eeskujuks parimaid, kuid teiselt poolt väljendame sellega oma lugupidamist kõikide ettevõtjate ja ettevõtlike inimeste suhtes, sõltumata nende tegevusulatusest või valdkonnast,” ütles kaubandus-tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman. “Tunnustamisega soovime ettevõtjate panust ühiskonnas rohkem esile tuua, et ettevõtjaks olemist rohkem märgataks ja väärtustataks. Ja jätkame sellega ka edaspidi,” kinnitas Luman.

2017. aasta konkurentsivõimelisimad ettevõtted tegevusvaldkonniti:

• Stora Enso Eesti AS, tööstus ja energeetika
• A. Le Coq AS, toiduainetööstus
• Swedbank AS, finantsvahendus
• Silberauto AS, hulgikaubandus
• Nortal AS, side, kommunikatsioon ja IT
• Tallink Grupp AS, turism
• Tallinna Kaubamaja Grupp AS, jaekaubandus
• E.L.L. Kinnisvara AS, teenindus
• Merko Ehitus AS, ehitus

Foto: A. Le Coqi administratsioonidirektor Katrin Lember ettevõtlusauhinnaga.

Auhinnagala kõiki fotosid saab vaadata siin.

Tere tulemast A. Le Coqi maailma

Kinnitan, et olen vähemalt 18-aastane