A. Le Coq

A. Le Coq hoiab endiselt tugevat positsiooni Eesti mainekamate suurettevõtete seas

07.12.2020

Uuringufirma Kantar Emor viis taas läbi Eesti suurettevõtete tuntuse- ja maineuuringu. A. Le Coq kuulub jätkuvalt suurettevõtete maineedetabeli esikolmikusse – aastatagune liidrikoht on vahetunud tugeva teise positsiooni vastu. Ettevõtte tänavune maineindeks kümnepalliskaalal on 7,67 punkti, jäädes esikoha pälvinud Coopile alla kõigest 0,12 punktiga.

A. Le Coqi juht Tarmo Noop tunneb siirast rõõmu ja uhkust, et ettevõte on aasta jooksul suutnud hoida väga tugevat mainepositsiooni. „Aastatagune liidrikoht on küll vahetunud teise positsiooni vastu, kuid sellegipoolest on see parim tunnustus meie töötajatele ja ettevõtte tegevusele kogu Eesti elanikkonnalt, eriti keerulisel 2020. aastal,” ütles Noop.

Esikümnesse või selle lähedale on A. Le Coq kuulunud juba mitu aastat, kuid päris tippu jõuti alles möödunud aastal. Aastatagusega võrreldes on suhtumishinnang veelgi paranenud, kuid tugevushinnangus on toimunud mõningane langus.

Erinevalt teistest alkoholitootjatest (Saku Õlletehas, Liviko) toetub A. Le Coq mainekuvandis enam positiivsele suhtumishinnangule ja seda erinevates sotsiaal-demograafilistes segmentides. „Oma tegevusega soovime alati luua positiivseid elamusi. Läbivalt kõrge suhtumishinnang väga erinevates sihtrühmades on märk, et valmistame tooteid, mis meeldivad ning kõnetavad mehi ja naisi, noori ja vanu, eestlasi ja teiste rahvuste esindajaid,” lausus Noop.

2020. aasta mainekamate ettevõtete esikümnes oli mitu toiduainetööstust ja selle valdkonnaga kokku puutuvat organisatsiooni. Kõige mainekamaks suurettevõtteks valiti A. Le Coqi pikaajaline jaekaubanduspartner Coop. Kohe A. Le Coqi järel kolmandal kohal on Farmi. Kuuenda positsiooni sai Orkla Eesti (Kalev ja Põltsamaa Felix), talle järgneb Eesti Pagar ning kaheksanda koha tabelis pälvis Valio Eesti.

Suure käibega Eesti ettevõtete mainekuse edetabeli esikümne moodustavad 2020. aastal Coop, A. Le Coq, Farmi, Circle K Eesti, ABB, Orkla Eesti (Kalev ja Põltsamaa Felix), Eesti Pagar, Valio Eesti, Eesti Loto ja Telia Eesti.

Tere tulemast A. Le Coqi maailma

Kinnitan, et olen vähemalt 18-aastane