Nagu teiste tooterühmade puhul, nii käivad mitmesugused müüdid kaasas ka spordijookidega. Lükkame need ümber, et saaksite spordijooke tarvitada just siis, kui vaja ja just niipalju, kui vaja.
Müüt: Spordijoogi tarvitamine koos energiajoogiga tagab suurema sooritusvõime.
Tegelikkus: Energiajookides sisalduv n-ö kiire suhkur annab korraks n-ö energialaksu, kuid juba 5‒7 minutit hiljem veresuhkru tase langeb ning energia kaob. Spordijookides kasutatakse seevastu aeglaselt lahustuvat süsivesikut maltodekstriini, mis tagab ühtlasema energiataseme ja suurema sooritusvõime.
Müüt: Keha kiirema taastamise nimel tuleb võimalikult kiiresti tarbida võimalikult suur kogus spordijooki.
Tegelikkus: Organism omastab maksimaalselt 750 ml vedelikku tunnis. Kui me rohkem joome, jääb jook meile piltlikult öeldes “kõhtu loksuma” ja tekitab ebamugavustunnet.
Müüt: Spordi- ja valgujoogid on sobilikud lühiajalise ja ebakorrapärase harrastusspordi puhul.
Tegelikkus: Toidulisandid (ja kanged spordijoogid) on vajalikud vaid pikaajalistel treeningutel (kauem kui 45 minutit) ja olukordades, kus tavatoiduga pole võimalik ära katta keha mikro- ja makroelementide ning energia vajadust.
Müüt: Trennijärgse lihasvalu ära hoidmiseks tuleb tarbida spordijooke.
Tegelikkus: Spordijoogid aitavad taastada süsivesikutest saadavat energiavaru, kuid mitte lihasvõimekust. Trennijärgsel lihasvalul võib olla mitmeid põhjuseid, näiteks esmakordne treening või lihtsalt lihaste venitamata jätmine.